00_Raknroll_rozwiniecie_1272x390

Zbieram na włosy – Rak’n’Roll x Lettly

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! wraca z kolejną oryginalną kampanią fundraisingową i zwraca uwagę na problemy pacjentów i pacjentek onkologicznych. Tym razem odważnymi artystycznymi portretami kobiet w trakcie i po onkoterapii zachęca do wpłat na peruki z włosów syntetycznych i otwiera temat konsekwencji utraty włosów w leczeniu nowotworów.

Zbiórkę wesprzeć można przez stronę: https://www.raknroll.pl/zbieramnawlosy/

W ramach kampanii „Zbieram na włosy” bohaterki akcji, czyli kobiety w trakcie i po onkoterapii, wzięły udział w artystycznej sesji zdjęciowej wykonanej przez Andrzeja Świetlika. Włosy bohaterek zostały zastąpione perukami-instalacjami wykonanymi przez Jagę Hupało z nieoczywistych przedmiotów np. zmywaków kuchennych.

Podczas kampanii “Zbieram na włosy” byliśmy wsparciem Fundacji w działaniach z zakresu influencer marketingu.

Efekty naszej współpracy to publikacje w mediach społecznościowych między innymi Agnieszki Sienkiewicz, Anny Nowak-Ibisz, Anny Dereszowskiej, Julity Olszewskiej, Igi Krefft, Magdy Lamparskiej, Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, czy Agnieszki Dygant. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom! Cieszymy się, że dzięki naszym rekomendacjom powstały trwałe, wieloletnie przyjaźnie pomiędzy influencerami, z którymi pracujemy a Rak’n’Rollem.

Działania DOOH podczas akcji wspierane były tradycyjną komunikacją medialną – zrealizowaną przy wsparciu Havas PR. Kreacją kampanii zajęła się agencja Havas Warsaw.

To nie była pierwsza nasza współpraca z Rak’n’Roll – od lat wspieramy kampanie Fundacji w zakresie influencer marketingu.

Działaliśmy razem między innymi przy akcjach „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” w 2018 roku (złoty spinacz w kategorii NGO i sektor publiczny, złoty spinacz w kategorii Content marketing – branded content oraz brązowy spinacz w kategorii Kampania społeczna), „Nie ma Rak’n’Rolla bez KRSów” w 2022 roku (nagrodzona brązową nagrodą Effie w kategorii Long Term), czy podczas kampani “To nie ja” w 2021 roku (nagrodzona srebrną nagrodą kategorii Partnership with an Influencer i brązową w kategorii Online Video Społeczne).