Organizacja kampanii z influencerem

Skąd wziąć ambasadora marki? Jak wybrać odpowiednią osobę do współpracy? Ile to kosztuje i jak ocenić, czy wydatki się zwróciły?

Kampania z influencerami: dlaczego warto?

Kampanie influencerskie są ostatnio bardzo popularne. Na pewno rzuciły Ci się w oczy znane twarze, które promują różne marki – jedne bardziej bezpośrednio, inne mniej. Też chcesz skorzystać z zasięgów rozpoznawalnych osób? To może być świetny wybór, który sprawi, że Twoja firma nabierze wiatru w żagle.

Kampanie z influencerami są tak powszechne, ponieważ znane osoby budzą zaufanie. Znany piłkarz używa szamponu danej marki? Ten produkt musi być naprawdę skuteczny! Tak działają mechanizmy psychologiczne, które warto wykorzystywać w budowaniu wizerunku własnej firmy. Rozpoznawalna twarz + Twoje produkty – to może być klucz do sukcesu. Może… ale tylko wtedy, gdy kampania z influencami zostanie dobrze zaplanowana. Nie wiesz, jak to zrobić? Zaufaj specjalistom!

Organizacja kampanii z influencerami – jak to wygląda w praktyce?

Każda kampania influencerska musi zostać dobrze zaplanowana. Tu nie może być miejsca na chaotyczne działania i przypadkowe decyzje. Znana twarz w reklamie nie wystarczy, by Twoja firma odnotowała realne korzyści.

Jesteśmy ekspertami w organizacji kampanii z influencerami. Co to znaczy? Przede wszystkim zajmujemy się całym procesem od początku do końca. Projektujemy, wdrażamy, analizujemy i modyfikujemy – tak, abyś zyskał jak najwięcej. Podstawą jest dobry plan prowadzenia kampanii marketingowej. Stanowi on bazę, na której opiera się cała reszta. Zobacz, jak wyglądają nasze usługi w praktyce.

Koordynowanie działań

Musimy wiedzieć, co robimy, z kim, jak i kiedy. Dlatego zawsze rozpoczynamy od przygotowania strategii. Poznajemy Cię bliżej, dowiadujemy się, kim jesteś, czym się zajmujesz i przede wszystkim – co chcesz zyskać.

Z naszej obszernej bazy ambasadorów wybieramy osoby, których wizerunek jest spójny z przekazem Twojej marki i pasuje do grupy docelowej. O influencerach wiemy naprawdę dużo – jesteśmy na bieżąco z informacjami o tym, kto jest na topie.

Jeśli mamy już wiedzę, z kim będziemy współpracować i jaki jest cel kampanii, pora na skoordynowanie wszystkich działań. Zarządzamy projektami od A do Z – wspieramy w tworzeniu treści i akceptujemy publikacje przygotowane przez influencera w porozumieniu z klientem. Wszystko po to, aby współpraca przebiegała sprawnie i bezproblemowo. 

Formalności

Kampanie influencerskie to nie tylko praca kreatywna, ale i kwestie formalne. Sporządzanie umów, negocjowanie stawek, prawa autorskie i cała reszta „papierologii” – to wszystko jest po naszej stronie, więc nie musisz tracić na to czasu i energii.

Zadbamy o to, by Twój budżet zgadzał się z założeniami oraz o to, by warunki umowy były jak najkorzystniejsze dla obu stron. Dla Ciebie oznacza to wygodę i pewność, że wszystko jest pod kontrolą. Nie musisz być „wyjadaczem” w internecie, aby czerpać jak najwięcej korzyści z kampanii z influencerami.

Monitorowanie postępów

Nawet najlepiej przygotowana kampania influencerska może wymagać modyfikacji w trakcie trwania. Dlatego cały czas mierzymy postępy i sprawdzamy, czy zbliżasz się do założonych celów.

Używamy zaawansowanych narzędzi analitycznych, które dostarczają nam twardych danych. Dlatego doskonale wiemy, czy Twoje zasięgi się zwiększają, ruch na stronie nabrał tempa, a wskaźniki konwersji rosną zgodnie z oczekiwaniami. Raportujemy postępy kampanii w przystępny sposób, więc jesteś na bieżąco. Chcesz omówić efekty? Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Trzymamy rękę na pulsie – Ty już nie musisz tego robić.  Po zakończonej kampanii zawsze otrzymasz od nas szczegółowy raport z podsumowaniem wszystkich działań.

Reagowanie na kryzysy

Internet to obszar, który nieustannie się zmienia. Moda, trendy, nagłe wzrosty i spadki popularności to codzienność w mediach społecznościowych. Dlatego strategia marketingowa musi być elastyczna.

Współczynniki zaangażowania stoją w miejscu? Coś idzie nie tak, jak powinno? Pora na zmiany. Podejmujemy szybkie działania, aby zoptymalizować obszar wymagający zmian. Reagujemy na kryzysy od razu, ponieważ doskonale wiemy, że w internecie nie ma miejsca na przestoje. Masz pewność, że kampania z influencerami jest w dobrych rękach – niezależnie od tego, czy chcesz działać na YouTube, TikToku czy na blogach.

Profesjonalny plan prowadzenia kampanii reklamowej – dlaczego warto?

Dobre zaplanowanie kampanii z influencerami to duże wyzwanie. Nie mówimy, że nie sprostasz mu samodzielnie… ale czy na pewno warto? Współpracując z Lettly, wybierasz profesjonalizm na każdym etapie kampanii. Oszczędzasz mnóstwo czasu i masz pewność, że czuwamy nad każdym kolejnym krokiem.Reagujemy na kryzysy, wprowadzamy potrzebne zmiany i raportujemy Ci postępy kampanii. Poza tym doskonale znamy się na tym co robimy, bo zrealizowaliśmy już setki kampanii dla różnych branż. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.  Z przyjemnością dowiemy się, czego potrzebujesz.