Działania niestandardowe z influencerami

Zastanawiasz się, jak wykorzystać moc, którą niewątpliwie mają influencerzy? Interesujesz się influencer marketingiem, ale standardowe posty w social media nie do końca odpowiadają Twoim potrzebom? Rozważ działania niestandardowe z influencerami! Sprawdź, na czym polegają i jak możemy Ci pomóc z ich realizacją.

Czym są działania niestandardowe z influencerami?

Myśląc o współpracy z twórcami internetowymi, oczami wyobraźni widzisz jedynie sponsorowane posty w social media? To tylko wierzchołek tego, jak może wyglądać influencer marketing. Działania niestandardowe z influencerami mogą obejmować wydarzenia, spotkania, podcasty, transmisje live, koncerty, kolaboracje przy tworzeniu produktów i znacznie więcej. Połączenie rozpoznawalności i autentyczności influencera z kreatywną formą przedstawienia Twojej marki lub produktu może zapewnić ogromny sukces. Możliwości są praktycznie nieograniczone – szczególnie jeśli masz doświadczonego i kreatywnego partnera, jakim jest Lettly! Sprawdź, co możesz osiągnąć, decydując się na niestandardową współpracę z influencerem.

Organizacja wydarzeń z influencerem

Jednym z kreatywnych sposobów na współpracę z twórcami jest organizacja wydarzeń. Zaproszenie wybranej grupy internetowych person np. na uroczysty posiłek, warsztaty, wyjazd czy imprezę zapewni Ci tonę ekspozycji w social media – oczywiście pod warunkiem, że będą odpowiednio przygotowane. Należy zadbać o wyjątkową scenerię i inne elementy m.in. takie, jak: artystyczne instalacje, pokazy, koncerty, wystąpienia, które zachęcą do fotografowania oraz filmowania. Organizacja wydarzeń z influencerem może mieć też formę współpracy. Połączone siły marki i danego twórcy mogą służyć np. do stworzenia eventu dla fanów, który jednocześnie jest związany z premierą nowej marki. Świetnie może się sprawdzić także prezentacja produktu z influencerem.

Kreatywna współpraca z influencerem – wspólny produkt

Chcesz wykorzystać nie tylko wpływ influencera na odbiorców, ale także jego doświadczenie, wiedzę czy pasję do tematu, który Was łączy? Świetnym pomysłem może być kolaboracja przy stworzeniu wspólnego produktu. To strategia wypróbowana m.in. w branży kosmetycznej i modowej, ale możliwości jej zastosowania są bardzo szerokie. Kreatywna współpraca z influencerem pomoże otworzyć Twoją markę na zupełnie nową publiczność. Rozpoznawalna twarz wpłynie dodatkowo na zainteresowanie produktem i pomoże w jego sprzedaży. 

Masz pomysł na tego typu kreatywną współpracę z influencerem, ale potrzebujesz pomocy w jej organizacji lub znalezieniu odpowiedniego ambasadora marki? Zwróć się do nas!

Podcast lub transmisja live

Dobrym pomysłem na nietypową współpracę z influencerem może być także transmisja live na jego profilu. To świetny sposób na rozmowę z ekspertami i poruszenie istotnych tematów związanych z Twoją marką lub produktem. Podczas transmisji także sam twórca może występować jako ekspert – np. odpowiadając na pytania widzów. Podobne funkcje pełni podcast prowadzony we współpracy z influencerem. Może on w każdym odcinku rozmawiać z innym specjalistą lub przeprowadzać wywiady z ciekawymi postaciami. Takie formy współpracy kreują duże zaangażowanie i zainteresowanie marką oraz pomagają jej budować wizerunek zaufanego eksperta w swojej branży. Odpowiednio przygotowana i zorganizowana kampania tego typu może przynieść ogromne korzyści!

Konkurs

Konkurs z influencerem może być skuteczną drogą do zwiększenia rozpoznawalności marki i zaktywizowanie społeczności. W ten sposób można także pozyskać duże ilości user-generated contentu. Konkursy są entuzjastycznie przyjmowane przez odbiorców i zapewniają korzyści zarówno dla marki, jak i dla influencera. Co ważne, konkurs można zorganizować w zasadzie dla każdej branży i przy różnych budżetach. Ważne jest jednak bardzo dokładne określenie zasad oraz obowiązków obu stron w zakresie realizacji konkursu. Konieczne jest także sporządzenie szczegółowego regulaminu i zadbanie o to, aby całe przedsięwzięcie było zgodne z obowiązującym prawem.

Przejęcie mediów społecznościowych przez influencera

Kreatywna współpraca z influencerem może też polegać na oddaniu mu na określony czas (np. 24 godziny) władzy nad kanałami social media marki. Może to być połączone np. z wizytą twórcy w siedzibie firmy i przedstawieniem jej działalności „od kuchni”. Przejęcie kanałów w mediach społecznościowych może też obejmować Q&A, transmisje live i wiele innych elementów. Odpowiedni influencer pomoże przyciągnąć nowych odbiorców na profile marki, ale może także pomóc w budowaniu jej wizerunku i wiarygodności.

Działania niestandardowe z influencerami – czy warto?

Możliwości, jakie dają social media, są praktycznie nieograniczone. Standardowe posty i kampanie to nie wszystko! Pomożemy otworzyć przed Tobą zupełnie nowe możliwości. Połączymy Cię z kreatywnymi influencerami i zaproponujemy działania, które pomogą wynieść Twoją markę na zupełnie nowy poziom. Zajmiemy się również koordynacją wszystkich procedur i zadbamy o to, aby współpraca zrealizowała zamierzone cele. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!