Dobór influencera do marki

Zastanawiasz się, jak znaleźć odpowiedniego influencera do swojej marki? Jak upewnić się, że kampania z udziałem wybranej osoby zostanie odpowiednio odebrana i przyniesie oczekiwane skutki? Wyjaśniamy, jak się w tym wszystkim odnaleźć!

Dlaczego właściwy dobór influencera do marki jest ważny?

Zasięgi najpopularniejszych influencerów robią wrażenie. Nie wystarczy jednak wybór osoby o największej sile oddziaływania i zwrócenie się do niej z ofertą promocji Twojej marki. Kampania musi być spójna z jej dotychczasowym contentem, zainteresowaniami czy wiedzą oraz rezonować z jego odbiorcami. Ważne również, aby zweryfikować faktyczne zaangażowanie i emocje, jakie wzbudza dane konto. To dlatego dobór influencera do marki nie jest prosty i ma ogromne znaczenie!

Chcesz, aby Twój produkt promował ktoś, kto faktycznie jest w stanie wpłynąć na konsumentów? Zależy Ci na budowaniu pozytywnego wizerunku i wiązaniu marki z osobami reprezentującymi określone wartości? Dowiedz się, jak dobrać influencera do swojej kampanii!

Jak sprawdzić, czy influencer pasuje do marki?

Poszukiwania odpowiedniego influencera dla marki zwykle rozpoczynamy od weryfikacji rodzaju publikowanych treści i grupy odbiorców. Jeżeli chcesz zareklamować suplementy diety, warto zaangażować w to kogoś, kto promuje i prowadzi zdrowy styl życia. Jeśli natomiast wprowadzasz na rynek nowy gadżet elektroniczny, najlepszym wyborem będzie konto zajmujące się nowoczesnymi technologiami. 

Zawsze należy jednak sprawdzić nie tylko, jakiego rodzaju content pojawia się w profilach danego influencera, ale również to, czy jest konsekwentny. Zapewne nie chcesz współpracować z kimś, kto co chwilę zmienia zdanie lub promuje konkurencyjne produkty i marki. To wpływa na autentyczność, a tym samym na skuteczność rekomendacji danej osoby.

Dobór influencera do strategii marketingowej

Sam dobór influencera do marki i produktu to jednak nie wszystko. Liczy się również to, co chcesz osiągnąć (i w jaki sposób). W pierwszej kolejności musimy określić, jakie cele marketingowe ma realizować kampania. Kluczowe jest również określenie grupy docelowej, czyli tego, kto jest Twoim klientem. Powinno się to w jak największym stopniu pokrywać z grupą odbiorców danego influencera – wówczas masz największe szanse na sukces. 

Zależy Ci na konkretnej niszy? To nie problem! Nasza baza influencerów jest  bardzo bogata i obejmuje różnorodne grupy docelowe. Marzy Ci się nieszablonowa kampania? Znakomicie! Chętnie realizujemy strategie marketingowe, które idą „pod prąd”.

Jak dobrać influencera, który faktycznie ma wpływ?

Influencer w wolnym tłumaczeniu to osoba wpływowa. Jednak w praktyce, nie każdy z dużymi zasięgami ma faktyczny wpływ na swoich odbiorców. Duża popularność może być zwodnicza – szczególnie jeśli łączy się z brakiem konkretnego kierunku w działaniach. Mniejsza, ale za to skonkretyzowana i zaangażowana społeczność może być lepszym wyborem. 

Nie ma jednak uniwersalnych rozwiązań. Dlatego dobór influencera do marki musi być realizowany indywidualnie, zgodnie z jej charakterem, potrzebami i celami kampanii, ale również pod względem popularności i faktycznego wpływu twórcy oraz zaangażowania jego odbiorców.

Jak dobrać influencera, który jest autentyczny?

Kampanie reklamowe stanowią często główne źródło zarobków influencerów. Nie każdy twórca wie jednak, jak zachować umiar i autentyczność w realizowanych reklamach. Niektórzy stają się swojego rodzaju „słupami reklamowymi”, którzy bezkrytycznie podchodzą do składanych im propozycji. Takie postępowanie zwykle nie pozostaje długo niezauważone przez obserwatorów. W efekcie influencer traci wiarygodność, a wyrażane przez niego opinie są coraz częściej traktowane jako tendencyjne i niegodne zaufania. Dlatego tak ważne jest dokładne przyjrzenie się działaniom danej osoby, zanim zaproponujesz jej współpracę.

Profesjonalny dobór influencera do marki – co zyskujesz?

Właściwy dobór influencera do marki to kluczowy czynnik sukcesu przy kampaniach z zakresu influencer marketingu. Dobrze dopasowany twórca pomoże Ci dotrzeć do wybranej grupy docelowej i osiągnąć zamierzone cele – niezależnie od tego, czy chodzi o rozpoznawalność, wizerunek, czy po prostu sprzedaż. Być może współpraca doprowadzi nawet do tego, że influencer stanie się ambasadorem Twojej marki, kojarzonym z nią i wpływającym na jej popularność oraz wizerunek.
Zależy Ci na skutecznej kampanii? Nie wiesz, jak dobrać influencera do współpracy? Szukasz partnera, który ma otwartą głowę i kreatywne pomysły? Skontaktuj się z nami i dowiedz się, co dokładnie możemy Ci zaoferować!