Współpraca z YouTuberem dla marki

Reklama z youtuberem to dziś jedna z najskuteczniejszych form dotarcia do odbiorcy. Rozpoznawalni twórcy internetowi działający na tej platformie generują miliony wyświetleń swoich filmów oraz utrzymują głęboką i aktywną relację ze swoją widownią, co wprost przekłada się na zaangażowanie.

To świetna okazja, by poprzez współpracę z twórcą zwiększyć rozpoznawalność marki, przeprowadzić kampanię wizerunkową czy poprawić wyniki sprzedażowe.

Współpraca z blogerami

YouTube to największa platforma wideo na świecie. W samej Polsce miesięcznie odwiedza ją nawet około 26 milionów ludzi – to niemal wszyscy polscy użytkownicy internetu. YouTube pod wieloma względami zdystansował tradycyjną telewizję jako wideo medium pierwszego wyboru.

To oznacza, że serwis oferuje reklamodawcom potężne możliwości marketingowe. Mowa tu nie tylko o opcji wyświetlania spersonalizowanych reklam pomiędzy i w trakcie odtwarzania filmów, choć to również jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych kanałów. Istotne jest również gigantyczny potencjał współpracy z twórcami działającymi na YouTube w zakresie na przykład lokowania produktu czy reprezentowania marki jako jej ambasador.

Skuteczna współpraca z twórcą internetowym

Youtuberzy i blogerzy poruszają się w zasadzie w każdej możliwej tematyce. Można tam znaleźć pasjonatów mody, komputerów retro, piłki nożnej, rozwiązań technologicznych, literatury, survivalu czy kinematografii. Najlepsi twórcy są realnymi autorytetami w swoich dziedzinach, określający wiodące tematy w danej branży i do pewnego stopnia nadając ton dyskusji. To wiarygodni i konkretni liderzy opinii z już zbudowaną bazą aktywnych odbiorców – a w odróżnieniu od wielu tradycyjnych mediów, widownia twórcy internetowego nie składa się z przypadkowych ludzi.

Co istotne, publikacja na YouTube jest zazwyczaj kanałem wspieranym przez inne platformy – nowoczesny twórca sprawnie wykorzystujący mechanizmy digitalowe jest aktywny na kilku portalach społecznościowych czy serwisach streamingowych typu Twitch. Oznacza to, że współpraca z youtuberem to znacznie więcej niż przekazanie komunikatu w filmie na YT – to wykorzystanie całej mocy społecznościowej autora.

Nowoczesny digital marketing

W Lettly zaprojektujemy kampanię z blogerami, youtuberami i innymi internetowymi twórcami dla Twojej marki. Zarówno dobór partnerów, jak i cały projekt współpracy wraz z obsługą dokumentów i monitoringiem realizacji bierzemy na siebie. Zerknij na case studies naszych projektów marketingowych i przekonaj się, jak skuteczni jesteśmy.

Eksperckie zaplecze, ciągłe doskonalenie, potężne doświadczenie i legendarna inwencja – to przepis na Lettly. Napisz do nas i umówmy się na spotkanie!