Strategia influencer marketingu

Chcesz skutecznie docierać do odbiorców i budzić ich zainteresowanie? Rozpoznawalna twarz i przyciągająca osobowość medialna mogą stać się kluczami do sukcesu – pod warunkiem że strategia marketingowa z influencerem zostanie dobrze zaplanowana.

Strategia dla kampanii influencer marketingu – od czego zacząć?

Chcesz wykorzystać influencer marketing w swoich działaniach promocyjnych? To może być świetny ruch, który zwiększy Twoje zasięgi. Influencerzy, jak sama nazwa wskazuje, mają wpływ na odbiorców. Jaki? To zależy od tego, jakie treści promują i z czym kojarzą się obserwatorom.

Pierwszym krokiem w dobrze zaplanowanej strategii marketingowej z influencerem musi być wybranie osoby, której wizerunek/wartości są spójne z Twoją marką i z jej przekazem. Wybór jest naprawdę duży, ponieważ w internecie działa wielu twórców o różnych zainteresowaniach, stylu życia oraz statusie społecznym. Chcesz zlecić tworzenie strategii influencer marketingu? Zobacz, od czego zaczniemy!

Idealny influencer dla Twojej marki

Profil influencera powinien być zgodny z oczekiwaniami Twojej grupy docelowej. Znana twarz to nie wszystko – osobowość twórcy internetowego musi być spójna z tym, co chcesz mówić i do kogo kierujesz swój przekaz. Zależy Ci na dotarciu do pokolenia Z? Twoimi odbiorcami są ludzie starsi ze ściśle sprecyzowanymi zainteresowaniami? Każda z grup ma swoje wymagania, których nie można lekceważyć.

Nie wiesz, czego potrzebują Twoi odbiorcy i kogo chcieliby zobaczyć na ekranach swoich komputerów i smartfonów? Nic nie szkodzi – nie musisz samodzielnie tego analizować. Wystarczy, że powiesz nam nieco więcej o tym, kim jesteś i co robisz, a my wybierzemy dla Ciebie idealną osobę.

Wychodzimy poza schematy

Kreatywne tworzenie strategii influencer marketingu nie może bazować na popularnych schematach. To, co już było, nigdy nie zadziała tak samo skutecznie za np. piątym razem, jak za pierwszym. Dlatego działamy out of the box – nowatorsko, nieszablonowo i jednocześnie, bazując na doskonale przygotowanej strategii. Co to znaczy?

Stworzymy dla Ciebie plan działania – to w nim ambasador Twojej marki będzie grać pierwsze skrzypce. Zaplanujemy, przekaz mający dotrzeć do Twoich odbiorców oraz wybierzemy miejsca, w których będą mogli go zobaczyć. Każdy krok będzie przemyślany i odpowiednio skoordynowany z pozostałymi działaniami. 

Doskonale wiemy, że rozpoznawalna osobowość to nie wszystko – trzeba umieć ją odpowiednio wykorzystać. Wiemy, jak to zrobić, dlatego Twoja strategia influencer marketingu będzie niezwykle skuteczna.

Ile kosztuje influencer?

Strategia marketingowa z influencerem kosztuje, ale Twoje wydatki mogą zwrócić się z nawiązką – o wiele większą niż się spodziewasz. Jak wycenić taką współpracę? Jeśli nie działasz w branży, możesz mieć trudności z oszacowaniem kosztów. Na szczęście, nie musisz zajmować się tym samodzielnie.

Wycena, negocjacje i wypracowanie modelu współpracy to nasza „broszka”. Weźmiemy pod uwagę różne kanały promocji i modele biznesowe. Wiemy, jak rozmawiać z przyszłymi ambasadorami Twojej marki, by współpraca przyniosła korzyści obu stronom. Tworzenie strategii influencer marketingu to także umowy, kwestie prawne i formalne. Te też są po naszej stronie – nie musisz tracić czasu i energii na zajmowanie się „papierologią”.

Strategia marketingowa z influencerem – czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto nawiązywać współpracę z influencerem? Myślisz, że to dobre jedynie dla nastoletnich odbiorców? Obawiasz się, że tworzenie strategii influencer marketingu będzie straconym czasem (i pieniędzmi)?

Spójrz, na takie metody stawiają zarówno najwięksi gracze na rynku, jak i firmy działające w mało popularnych i niszowych branżach. Podstawa to wybrać odpowiednią osobę i zaplanować skuteczną strategię – to wychodzi nam doskonale. Nie wierzysz na słowo? Nie musisz. Zobacz nasze portfolio! Dowiedz się o nas więcej i poznaj marki, które nam zaufały.

Dobrze przygotowane strategie dla kampanii influencer marketingu naprawdę działają i mogą Ci przynieść wiele korzyści. Niezależnie od tego, kto jest Twoją grupą docelową, jakie masz zasięgi i co oferujesz – rozpoznawalna twarz, osobowość spójna ze stylem życia oraz zainteresowaniami Twoich odbiorców budują zaufanie i wzmacniają pozycję na rynku.

Porozmawiajmy o detalach!

Skontaktuj się z nami i zobacz, co dokładnie możemy Ci zaproponować. Jesteśmy elastyczni i zawsze bierzemy pod uwagę Twoje potrzeby. Dlatego nie ma u nas oklepanych schematów. Do każdej współpracy podchodzimy jak do nowego wyzwania.

Strategia influencer marketingu to w naszym wykonaniu mix kreatywności i rzetelnej analizy biznesowej. Wszystko po to, abyś mógł docierać do jeszcze większego grona odbiorców, budować swoją pozycję na rynku i być o krok przed konkurencją. Czy warto? Przekonaj się sam! Gwarantujemy, że efekty pozytywnie Cię zaskoczą.