Współpraca z instagramerami

Współpraca reklamowa na Instagramie może przynieść Twojej firmie sporo korzyści – nie tylko wtedy, jeśli Twoimi odbiorcami są najmłodsi użytkownicy internetu. Dzisiaj ten kanał jest zróżnicowany i przyciąga wiele osób z różnymi zainteresowaniami.

Współpraca na Instagramie – na czym polega?

Instagram jest miejscem, w którym użytkownicy dzielą się ze sobą materiałami w formie zdjęć i krótkich filmów. Są tam obecni nie tylko „standardowi” internauci, ale także sporo influencerów z dużymi zasięgami. Zaangażowanie ich do działań promocyjnych może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zastanawiasz się, jak nawiązać współpracę na Instagramie? W dużym skrócie polega to na wybraniu odpowiedniej osoby, zaproponowanie jej promowania Twojej marki i ustaleniu warunków kampanii. Tyle w teorii – jednak praktyka okazuje się nieco bardziej skomplikowana.

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie – komu zaproponować współpracę, aby na tym zyskać jak najwięcej? Wybór odpowiedniej osoby możesz powierzyć zespołowi Lettly.
Dlaczego warto nawiązać z nami kontakt? Dobierzemy influencerów spójnych z przekazem Twojej marki. To podstawa, której nigdy nie może zabraknąć. 

Jak nawiązać współpracę na Instagramie?

Od czego zaczniemy kampanie na Instagramie? Przede wszystkim będziemy chcieli Cię bliżej poznać. Musimy wiedzieć, czym się zajmujesz, co oferujesz i jakie wartości są Ci bliskie. Spytamy o to, aby jak najlepiej dobrać influencera. Dlaczego to tak ważne? Dlatego że w mediach społecznościowych liczy się autentyczność i wiarygodność. Odbiorcy są na te dwa aspekty mocno wyczuleni. Jeśli odkryją, że coś zgrzyta między wartościami deklarowanymi przez Ciebie a przekazem internetowego twórcy, szybko stracą zaufanie.

Musimy również dopasować osobę, która będzie mile widziana w Twojej grupie docelowej, a najlepiej taką, która już jest w niej dobrze znana. Czy zasięgi są istotne? Oczywiście, jednak najważniejsze jest to, aby twarz Twojej marki pasowała do tego, czego oczekują odbiorcy. Sama liczba obserwujących nie zawsze jest najważniejsza.

Gdzie szukać współpracy na Instagramie?

Jeśli skontaktujesz się z nami, nie musisz samodzielnie się nad tym zastanawiać. To spore ułatwienie, ponieważ wybór nie zawsze jest prosty. Dowiedz się o nas więcej, a przekonasz się, że naprawdę warto powierzyć nam to zadanie. Jak my odpowiadamy na pytanie: gdzie szukać współpracy na Instagramie? 

Przede wszystkim sięgamy do naszej bazy topowych influencerów. Mamy dostęp nie tylko do bazy twórców na Instagramie, ale i do blogerów i youtuberów. Wykorzystujemy natywne możliwości danej platformy (np. SparkAdsy na TikToku) oraz trendy panujące w danym medium społecznościowym. Doskonale znamy specyfikę grup docelowych korzystających z danego kanału, dlatego działamy strategicznie i skutecznie.

Masz specyficzne potrzeby lub żadna z osób nie pasuje idealnie do profilu Twojej marki? Wówczas przeprowadzimy dogłębny research i wybierzemy influencera, który wpisuje się w Twoje założenia. Przeanalizujemy jego zasięgi, wartości, które promuje i sprawdzimy, do kogo kieruje swój przekaz. 

Wszystko się zgadza? Pora na formalności.

Ile kosztuje współpraca na Instagramie?

Kwestia negocjowania cen i warunków, podpisywanie umów oraz aspekty prawne są po naszej stronie. Nie musisz zastanawiać się, jak oznaczać współpracę na Instagramie, aby robić to zgodnie z zasadami platformy.

Zajmiemy się wszystkim, co wiąże się z prowadzeniem kampanii – oszczędzasz czas oraz energię, a także masz pewność, że wszystko jest pod kontrolą. Na naszym blogu dowiesz się o tym więcej.

Ile kosztuje współpraca na Instagramie? Z pewnością nie będziesz zaskoczony, gdy odpowiemy „to zależy”. To branża, w której nie ma ustalonego cennika, a wiele zależy od niuansów. Na wstępie ustalamy więc, jak długo ma trwać współpraca, co dokładnie ma obejmować i jak wiele zaangażowania oczekujesz od influencera. To wszystko ma wpływ na to, ile zapłacisz. Jednak nie musisz obawiać się, że koszty Cię przerosną. My czuwamy nad negocjacją stawek oraz nad tym, by nie przekroczyły zaplanowanego budżetu.

Współpraca na Instagramie – czy warto?

Jesteśmy zdania, że warto spróbować influencer marketingu prowadzonego na Instagramie, bo może on przynieść sporo korzyści. 

Masz specyficzną grupę docelową ze ściśle określonymi zainteresowaniami? Instagram będzie doskonałym miejscem, aby do niej dotrzeć.

Twoje produkty są przeznaczone dla każdego? Wykorzystując zasięgi influencera, masz szansę je skutecznie promować i zwiększać sprzedaż. 

Instagram daje ogromne możliwości, z których warto korzystać. Zespół Lettly z przyjemnością Ci w tym pomoże!