Koordynacja współpracy z influencerami

Interesuje Cię współpraca z influencerami, ale nie wiesz, jak zrobić to od strony formalno-technicznej? Nic dziwnego. Koordynacja współpracy z influencerami to spore wyzwanie. Na szczęście masz nas! Dowiedz się, jak to robimy i w jaki sposób możemy Ci pomóc.

Na czym polega koordynacja współpracy z influencerami?

Na udaną współpracę z influencerem składa się mnóstwo czynników. Właściwy dobór twórcy to zaledwie początek. Następnie przychodzi do negocjacji, opracowywania szczegółów kampanii i przygotowywania umów. Gdy rozpoczyna się realizacja zamierzonych działań, niezbędne jest ich stałe kontrolowanie, zatwierdzanie materiałów i terminów publikacji. Kolejno niezbędne jest zebranie feedbacku i sprawdzenie, jakie rezultaty przyniosła przeprowadzona kampania. Koordynacja współpracy z influencerami to również dbanie o to, aby obie strony były zadowolone oraz wszystkie dokumenty były prawidłowo sporządzone, a transfery pieniężne dotarły na czas.

Cele i pomysły

Koordynacja współpracy z influencerami rozpoczyna się od dokładnego poznania charakteru reklamodawcy oraz celów kampanii. Musimy poznać Twoją markę i dowiedzieć się, co chcesz osiągnąć, aby odpowiednio zaplanować działania, a następnie móc wyegzekwować te plany. Przedstaw nam swoje pomysły, a pomożemy Ci je doszlifować i dobrać odpowiednie metody działania. Wiesz jedynie, co chcesz osiągnąć, ale nie masz pojęcia, jak to zrobić? To również nie problem! Zapewniamy wsparcie nie tylko od strony organizacyjnej, ale również kreatywnej. Nasz zaangażowany zespół pomoże Ci od podstaw stworzyć strategię współpracy z influencerami i przedstawi propozycje, które wpiszą się w charakter marki oraz zamierzone cele.

Właściwy dobór influencera

Kampania influencer marketingu przyniesie oczekiwane rezultaty, gdy marka i influencer pasują do siebie. Dopasowanie pod względem reprezentowanych wartości to jeden z podstawowych czynników branych pod uwagę przy doborze influencera do danej akcji. Liczą się również dane, takie jak zasięgi czy zaangażowanie odbiorców. Ponadto konieczna jest weryfikacja influencera pod względem poprzednich publikacji – zarówno ich rodzaju czy wydźwięku, jak i odbioru. 

Koordynacja współpracy z influencerami zaczyna się od analizy naszej bazy influencerów oraz starannych poszukiwań w social mediach i internecie.

Wycena współpracy z influencerem, umowy i płatności

Współpraca z influencerem w znacznej mierze polega na uwalnianiu kreatywności – opracowywaniu szczegółów kampanii i wymyślaniu ciekawych sposobów na zainteresowanie odbiorców. Nie można zapomnieć o bardziej przyziemnych tematach, bo już na początku można zderzyć się ze ścianą, planując budżet na działania. Wycena współpracy z influencerem potrafi zaskoczyć. Dobór twórców pozwalających uzyskać maksymalne zasięgi i zaangażowanie bez wykroczenia poza ustalony budżet wymaga sporo pracy, analiz i rozmów. Następnie przygotowujemy ostateczną ofertę, sporządzamy umowy i dopinamy wszystko od strony formalnej na ostatni guzik. Jednym z ostatnich etapów, jeśli chodzi o koordynację współpracy z influencerami, jest dopilnowanie rozliczeń.

Koordynacja pracy influencera na każdym etapie

Doskonale wiemy, jak ważne dla naszych klientów jest wizerunek i możliwość kontroli publikowanych treści. Dlatego koordynacja pracy influencera obejmuje też etap tworzenia i publikacji contentu. Każdy materiał jest przesyłany do weryfikacji i konsultowany z klientem. Dopiero po akceptacji dochodzi do publikacji w ustalonym miejscu i czasie. Dzięki temu współpraca spełnia oczekiwania reklamodawcy. Możliwe jest też wprowadzanie poprawek na bieżąco, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Przez cały ten czas pomagamy w komunikacji, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Raportowanie wyników współpracy z influencerem

Zakończenie publikacji nie oznacza końca naszej pracy. Trzeba jeszcze sprawdzić, jak zostały przyjęte treści i jakie rezultaty przyniosła kampania. Zajmujemy się więc zbieraniem danych oraz feedbacku od odbiorców, a wszystko to łączymy w przejrzysty raport. Dzięki temu dowiesz się, jakie dokładnie wyniki osiągnęło dane przedsięwzięcie i zweryfikujesz korzyści ze współpracy z influencerem. Pomożemy Ci sprawdzić, czy cele zostały osiągnięte i zbierzemy informacje pomocne przy organizacji kolejnych kampanii.

Koordynacja współpracy z influencerami – co zyskujesz?

Korzyści ze współpracy z influencerem mogą być ogromne. W zależności od zamierzonych celów można osiągnąć np. większą rozpoznawalność marki w grupie docelowej, większe zaangażowanie odbiorców, poprawę wizerunku, zwiększoną sprzedaż. Aby było to możliwe, warto zaufać fachowcom. Poprowadzimy Cię za rękę przez meandry współpracy z twórcami internetowymi, pomożemy dobrać odpowiednich partnerów, miejsca i formy publikacji, wesprzemy Cię kreatywnie i administracyjnie oraz zadbamy, aby wszyscy byli zadowoleni po zakończonym projekcie. Skontaktuj się z nami i powiedz, czego potrzebujesz!