Współpraca z blogerami

Masz sklep internetowy i chcesz go skutecznie promować? Pomyśl o współpracy z blogerami. To może być bardzo dobry pomysł, który przyciągnie nowych klientów. Mamy za sobą wiele kampanii reklamowych na blogach, które znacząco zwiększyły ruch na stronach sklepów i zwiększyły ich popularność.

Sklep internetowy – współpraca z blogerem

Zacznijmy od początku, czyli od tego, na czym dokładnie polega współpraca z blogerami z punktu widzenia właściciela sklepu internetowego. Taka strategia bazuje na nawiązaniu relacji partnerskich z blogerami po to, by promować Twoją markę lub konkretne produkty, lub usługi. Blogerzy, dzięki swojej obecności w internecie, posiadaniu grona obserwujących i rozpoznawalności mogą mieć wpływ na społeczność. Współpraca z nimi przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności Twojej marki, ułatwia Ci dotarcie do nowych klientów oraz buduje spójny i ciekawy wizerunek.

Jak w praktyce wygląda współpraca z blogerem?

Przykładowo bloger może recenzować produkty dostępne w Twoim sklepie. Zamieszcza na blogu swoje opinie, zdjęcia oraz linki kierujące ruch na Twoją stronę internetową. Kolejnym etapem może być organizowanie konkursów w mediach społecznościowych lub promocji z rozdawaniem gratisów i innych benefitów.

Zwróć uwagę, że blogerzy bardzo często nie działają wyłącznie w ramach swoich blogów. Są również aktywni w social mediach, co pozwala im docierać do bardzo dużego grona odbiorców, a to działa na Twoją korzyść. Dobrze zaplanowana współpraca blogerem może przynieść wiele dobrego.

Nie wierzysz na słowo? Nie musisz! Zobacz nasze projekty i przekonaj się, że to naprawdę działa. Mamy się czym pochwalić – zrealizowaliśmy setki kampanii, także dla największych marek. Możesz nas sprawdzić – dowody skuteczności znajdziesz w naszym portfolio.

Dlaczego współpraca z blogerem może być świetnym pomysłem?

Nawiązanie przez sklep współpracy z blogerem lub blogerami może skutecznie działać z kilku powodów. Przede wszystkim twórcy, których znajdziesz w naszej bazie, są rozpoznawalni i mają dużą grupę odbiorców. Za ich pośrednictwem możesz skutecznie promować sklep i zwiększać świadomość swojej marki.

Kolejną zaletą jest to, że blogi są dziś pisane niemal na każdy temat – od psychologii i dietetyki po uprawę roślin doniczkowych czy przepisy kulinarne. Bez problemu dobierzemy dla Ciebie blogera, który ma przekaz spójny z Twoją koncepcją, a przede wszystkim takiego, który pisze o tym, o czym chcą czytać Twoi potencjalni klienci.

Co jeszcze? Współpraca blogerów z różnymi markami nie jest nowością, ale wciąż świetnie się sprawdza. Internet dla wielu osób stanowi domyślne i bardzo często pierwsze  źródło informacji. Jeśli znajdą osobę, której treści im odpowiadają, często zostają z nią na lata. To szansa dla Twojego sklepu! Możesz go umiejętnie promować i eksponować wartości swojej firmy.

Jak wybrać blogera do współpracy?

Aby współpraca była korzystna dla obu stron, a przede wszystkim skuteczna, nie można pominąć podstawowego warunku. Treści prezentowane na blogu muszą być spójne z zainteresowaniami Twojej grupy docelowej.

Nawet zaangażowanie najbardziej poczytnego blogera nie przyniesie Ci korzyści, jeśli koncentruje się na treściach parentingowych, a Ty chcesz promować akcesoria samochodowe. Czy można to połączyć? Oczywiście, że tak, ale czy jest sens robić to na siłę? 

Znacznie lepiej wybrać osobę, która tworzy content związany z Twoją branżą w sposób naturalny i niewymagający zabiegów pozwalających zachować równowagę. Pamiętaj, że internauci są czuli na nawet najmniejszy fałsz, brak wiarygodności i spójności. 

Nie wiesz, jak wybrać blogera i jak zacząć współpracę? Nie musisz się tym martwić. Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o sobie. Wybierzemy dla Ciebie idealną osobę do promowania marki i zadbamy o wszystkie formalności.

Na czym polega zarabianie na blogu?

To Ty jesteś blogerem i chcesz z nami działać? Bardzo nam miło! Współpraca blogerów z markami to obopólne korzyści, które możesz mieć i Ty. Napisz do nas lub zadzwoń, żebyśmy mogli Cię bliżej poznać. Powiedz nam, czym się zajmujesz, o czym piszesz i jakie wartości są Ci bliskie.

Masz poczytnego bloga? Dopiero się rozwijasz? Działasz w nietypowej branży, masz swoją niszę? Świetnie – chętnie poznamy Cię bliżej i wspólnie określimy, czy nasza współpraca ma szansę na sukces.

Ile można zarobić na prowadzeniu bloga?

To również z przyjemnością z Tobą omówimy, gdy się z nami skontaktujesz. Nie ma tutaj sztywnego cennika, który już teraz moglibyśmy Ci pokazać. Każda współpraca jest inna – różni się nakładem pracy i zaangażowania oraz częstotliwością publikacji. Zapewniamy jasne warunki współpracy i minimum formalności. 

W Lettly łączymy twórców z firmami, które z ich pomocą chcą prowadzić skuteczne kampanie reklamowe. Chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteśmy do dyspozycji – z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie, nawet jeśli wydaje Ci się błahe. Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń – to może być początek czegoś naprawdę interesującego.