Współpraca z TikTokerami

TikTok to najszybciej rosnący kanał społecznościowy na rynku, globalnie angażujący ponad miliard użytkowników miesięcznie.

Serwis jest miejscem o gigantycznym potencjale reklamowym, cieszącym się popularnością zwłaszcza wśród generacji Z. Influencer marketing i TikTok to doskonałe połączenie dla brandów – w szczególności we współpracy z Lettly. 

TikTok – obalamy mity

Na TikToku można znaleźć content różnego rodzaju. Typowe dla tej platformy krótkie filmy z muzyką lip-sync (synchronizacja ust postaci na ekranie ze słowami piosenki) czy rozrywkowe challenge przeplatają się z coraz bardziej specjalistyczną treścią o tematyce zdrowotnej, prawniczej, kulturowej, a nawet politycznej. Ten swoisty miks sprawia, że każdy użytkownik może znaleźć na TikToku coś dla siebie, a mocno wspierana przez platformę krótka i jednocześnie angażująca uwagę forma filmów zapewnia dużą aktywność odbiorców. Przeciętny użytkownik TikToka w Polsce spędza w aplikacji ponad 17 godzin miesięcznie.

Według obiegowej opinii z TikToka korzystają wyłącznie młodzi użytkownicy z generacji Z. Ta grupa faktycznie jest dość liczna, a rozwiązania technologiczne TikToka trafiają w potrzeby tego pokolenia. Według różnych statystyk aż 48% aktywnych posiadaczy aplikacji należy jednak do starszej grupy wiekowej 25-44, co jednoznacznie wskazuje na potencjał reklamowej współpracy z tiktokerem dla marek o bardzo różnym targecie.

TikTok z uwagi na dużą dynamikę treści i jej ulotność to idealne miejsce do real-time marketingu i wykorzystywania trendów promowanych przez społeczność oraz rozbudowany algorytm serwisu. Jako medium, które w pewnym stopniu różni się od pozostałych dużych platform social media, wymaga nieco innych rozwiązań narracyjnych czy wizualnych. To medium innego rodzaju, nastawione na krótkie wideo, dużą interakcję i odejście od wpisów opartych na tekście i obrazie znanych z Twittera, Facebooka czy nawet Instagrama.

Jak znaleźć influencerów – Tiktok

TikTokowi influencerzy są aktywni, nie mają zwykle problemów z pokazywaniem twarzy i wypowiadaniem się do smartfonowej kamery. Struktura aplikacji wspiera komentowanie i wysyłanie reakcji. To oznacza, że na TikToku twórcy bardzo łatwo budują więź ze swoimi odbiorcami, a komunikacja jest dwustronna. Dzięki temu dobrze zaprojektowana influencerska współpraca z marką osiąga świetne efekty. 

Za przykład może posłużyć kampania Zalando, w której jednym z głównych kanałów był właśnie TikTok, a za współpracę z influencerami odpowiadał niezawodny zespół Lettly – zobacz case study. Przeprowadziliśmy również bardzo udaną kampanię Znawczynie Piękna we współpracy z marką Iwostin z branży beauty – (zobacz case study).

Tiktok i influencer marketing z Lettly

Współpraca z TikTokerem w kampanii reklamowej to temat, który dobrze jest powierzyć doświadczonym ekspertom. Napisz do nas i porozmawiajmy o Twojej marce.