Przygotowanie do współpracy z influencerem

Wiesz już, że chcesz wykorzystać zasięgi i wpływ influencerów do promowania swojej marki, ale nie wiesz, jak zacząć? Odpowiednie przygotowanie do współpracy z influencerem pozwoli się upewnić, że będzie ona owocna i satysfakcjonująca dla obu stron. Jak to się robi?

Przygotowanie do współpracy z influencerem – jak to wygląda w praktyce

Nie wystarczy znaleźć twórcy z dużymi zasięgami i dać mu produkt do zareklamowania. Influencer marketing to znacznie więcej. Faza przygotowania do współpracy z influencerem jest niezwykle ważna, ponieważ obejmuje podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących m.in. kierunku i kształtu kampanii. 

Sam dobór influencera również ma ogromne znaczenie – niezależnie od tego, czy szukasz ambasadora marki, czy osoby do jednorazowego zlecenia. Twórca reprezentujący Twoją firmę musi być wiarygodny, autentyczny i skuteczny. Bardzo ważne również, aby jego wartości i grupa docelowa pokrywały się z Twoimi. 

Przygotowanie do współpracy z influencerem obejmuje też pracę kreatywną, czyli przygotowanie kampanii oraz kwestie administracyjne i formalne, czyli m.in. koordynowanie działań, sporządzanie umów, negocjowanie stawek itp.

Po pierwsze cele

Żadna kampania reklamowa nie może być skuteczna, jeśli najpierw dokładnie nie określi się jej celów. Dopiero wtedy, gdy wiesz, co chcesz osiągnąć, możesz zacząć zastanawiać się, jak to zrobić. Influencer marketing pozwala realizować różnego rodzaju cele – może pomóc wypromować nowy produkt, zwiększyć świadomość marki w określonej grupie docelowej, poprawić jej wizerunek, zwiększyć zaangażowanie lub wpłynąć na sprzedaż. To właśnie od nich w znacznej mierze zależy dobór właściwego twórcy czy sposób prowadzenia kampanii. Dlatego przygotowanie do współpracy z influencerem zaczyna się od dokładnego określenia celów, jakie ma ona realizować. Aby to osiągnąć, poznajemy bliżej Twoją markę i wspólnie dyskutujemy o tym, co chcesz zyskać.

Dobór i weryfikacja influencerów

Dobór właściwych influencerów do współpracy opiera się na wielu kryteriach – są to m.in. grupa docelowa, publikowane treści, reprezentowane wartości, zasięg, autentyczność i wpływ. Bardzo ważna jest dokładna weryfikacja influencera pod kątem wszystkich tych czynników. Istotne są również kanały, w jakich będą publikowane treści. Na tym etapie sprawdza się, czy dana osoba pasuje do marki, produktu i strategii marketingowej oraz czy i w jaki sposób może pomóc osiągnąć ustalone cele kampanii. 

Prowadzimy zatem szczegółowe badania polegające na analizie contentu, profilu i jego statystyk, wcześniejszych działań twórcy oraz jego odbiorców. Dzięki temu współpraca przy kampanii z influencerem może być maksymalnie skuteczna i korzystna dla reklamodawcy.

Współpraca przy kampanii z influencerem

Po opracowaniu celów i wyborze influencera następuje właściwa współpraca polegająca na ustaleniu szczegółów kampanii. Na tym etapie podejmuje się kluczowe decyzje kreatywne i ustala szczegóły dotyczące obowiązków stron. Dokładna organizacja współpracy z influencerem pozwala się upewnić, że działania będą skoordynowane i zgodne z zamierzonymi celami. Zaangażowanie obu stron przy planowaniu kampanii zwykle przynosi najlepsze rezultaty, dlatego współpraca przy kampanii z influencerem jest tak ważna. Koordynacja ze strony doświadczonego zespołu naszej firmy pozwala natomiast zadbać o każdy szczegół.

Umowa współpracy z influencerem

Pierwsze etapy przygotowania do współpracy z influencerem polegają przede wszystkim na analizach i podejmowaniu decyzji. Następnie przychodzi czas na kroki związane bardziej z administracją, czyli przygotowanie umowy współpracy. Jest to ważny etap – odpowiednio skonstruowana umowa jest fundamentem udanej kampanii. Szczegółowe i jasne sformułowanie na piśmie zakresu współpracy, obowiązków influencera i oczekiwań reklamodawcy jest niezwykle ważne dla obu stron. Twórca zyskuje dzięki temu jasne ramy działania, a marka nie musi się obawiać o efekt jego pracy. Dzięki temu wszyscy wygrywają, a interesy obu stron są zabezpieczone!

Przygotowania do współpracy z influencerem – dlaczego warto  zaufać fachowcom?

Influencer marketing może przynieść Twojej firmie ogromne korzyści. Niewłaściwe decyzje i ruchy równie dobrze mogą przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego. Aby współpraca przy kampanii z influencerem była udana, potrzebna jest m.in. wiedza na temat świata internetu oraz działających w nim osób, mechanizmów, jakimi rządzą się social media, zasad doboru odpowiednich influencerów do kampanii i tworzenia wiarygodnego, skutecznego przekazu. Nie warto ryzykować, działając na oślep. Nasze wsparcie pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele i da pewność, że czuwamy nad każdym detalem. Skontaktuj się z nami i powiedz, czego potrzebujesz. Zajmiemy się nie tylko przygotowaniem do współpracy z influencerem, ale także koordynacją wszelkich działań.