00_CS_Zalando_slider_v2

Pride Month 2023: Zalando x Lettly

Celem tegorocznej kampanii dla marki Zalando z okazji Miesiąca Dumy było wyrażenie wsparcia dla społeczności LGBTQIA+. Przekazaliśmy twórcom „głos” i pozwoliliśmy im na pełne pokazanie swojej osoby poprzez osobiste podróże i zbiorowe przeciwstawianie się presji społecznej. Chcieliśmy pokazać, że wyrażanie siebie jest tak szerokie, jak duża jest społeczność LGBTQIA+.

Nie chcąc również popadać w stereotypy oparte na tym, że ekspresja osób LGBTQIA+ zawsze jest jaskrawa i „błyszcząca” – stworzyliśmy kampanię, która pokazuje przeróżne przykłady bycia sobą.

Naszym zadaniem jako agencji, był wybór twórców do współpracy oraz zapewnienie, że treści stworzone przez influencerów są zgodne z wytycznymi marki. Jednocześnie, daliśmy twórcom pełną swobodę w szczerym i otwartym dzieleniu się swoimi historiami, które możecie przeczytać w opisach ich publikacji. Nasze działania odbywały się głównie online, a rezultaty kampanii można zobaczyć m.in. na profilach influencerów na Instagramie.

Dzięki takiemu podejściu udało nam się stworzyć materiały oparte na osobistych podróżach, często powiązanych z towarzyszącą im presją społeczną. Kierując się głównym komunikatem kampanii, opartym na licznych formach i możliwościach wyrażania siebie, płynnie nawiązaliśmy do marki Zalando, która jest dumna z tego, że może reprezentować tak szerokie spektrum różnorodnych tożsamości i doświadczeń.

W kampanii brali udział: Lulla La Polaca, Misia Joachim, Himera Drag Queen, Adrianna Hyzopska, Kuba Grochmalski, Justyna Lis oraz Kacper Kruz.

Za projekt w Lettly odpowiedzialni byli: Ania Wolfowicz, Michał Pierściński oraz Oliwia Głownia.