Blog_TT_SparkAds_1272x390

Czy warto korzystać z TikTok Spark Ads podczas współpracy z influencerami?

TikToka nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej angażujących aplikacji na świecie. To także świetne miejsce dla Twojej marki. Oficjalne dane TikToka mówią wprost — aż 81% polskich użytkowników aplikacji uważa, że to doskonałe miejsce do odkrywania nowych produktów i brandów. Dodatkowo, 74% osób nie ma nic przeciwko reklamom marek na TikToku, a 70% użytkowników angażuje się i podejmuje działania po zobaczeniu contentu brandów.1

Więc tak, to idealne miejsce dla Twojej marki — szczególnie, jeśli chcesz realizować strategię influencer marketingową na TikToku. Treści generowane przez twórców internetowych są naturalne i bardziej przypominają organiczny content, niż działania reklamowe marek. Właśnie dlatego za pomocą współpracy z influencerami możesz naprawdę skutecznie wypromować swój brand.

SparkAds w influencer marketingu

Poza samą współpracą z tiktokerami warto włączyć kampanie Spark Ads do strategii działań marketingowych. Dlaczego? Bo to format reklamowy, który pozwala na płatne promowanie treści natywnych w aplikacji. To świetna opcja dla marek, które chcą zaistnieć na TikToku! Każda publikacja twórcy może być promowana z uwzględnieniem różnych celów reklamowych — w zależności od tego, co chcesz osiągnąć.

Jakie cele reklamowe realizują Spark Adsy?

● Zasięg — zdobycie jak największej liczby odbiorców.

● Ruch — przekierowanie odbiorców do miejsca docelowego w witrynie lub aplikacji.

● Wyświetlenia wideo — wzrost liczby wyświetleń i zaangażowania.

● Interakcje ze strony społeczności — więcej obserwatorów oraz wizyt na profilu.

● Promocja aplikacji — instalacje apki i zachęcenie do korzystania z niej.

● Pozyskiwanie leadów — zwiększanie liczby potencjalnych klientów marki.

● Konwersje w witrynie — zachęcenie odbiorców do wartościowych interakcji na stronie internetowej, czyli np. do zakupu danego produktu lub zapisu na wydarzenie.

Możliwości są naprawdę duże — TikTok pozwala na wykorzystanie kampanii niezależnie od etapu ścieżki zakupowej, na które jest Twój klient. Możesz działać wizerunkowo, pozyskiwać leady, a nawet sprzedawać.

Tak, te cele reklamowe mogą być wykorzystywane także w zwykłych reklamach, które są tak zwanymi dark postami w aplikacji, a nie natywnym contentem. W takim razie, dlaczego warto postawić na Spark Adsy? Bo przynoszą lepsze wyniki, po prostu.

W przypadku Spark Adsów koszty CPM (koszt 1000 wyświetleń reklamy) są średnio 14% niższe niż w standardowych reklamach tiktokowych, a CPV (koszt wyświetlenia wideo) za 6 sekund odtworzenia filmu jest aż 157% tańszy. A to nie koniec! Spark Adsy to także 20% niższe koszty wejścia na stronę internetową, 37% niższy koszt za wykonanie aktywności pod filmem oraz 69% wyższy współczynnik konwersji.2

Zalety korzystania ze Spark Adsów podczas współpracy z tiktokerami

Wyniki kampanii to główna przewaga Spark Adsów nad standardowymi reklamami na TikToku, ale to nie wszystko. Sam wygląd reklam jest bardziej naturalny i daje więcej możliwości — pozwala na linkowanie do profilu twórcy, twórczyni lub Twojej marki, ma więcej opcji angażowania odbiorców oraz wygląda, jak natywny content aplikacji.

Dodatkowo, uruchomienie kampanii Spark Ads jest bardzo proste. Nie musisz podpinać kont twórców do firmowych kont reklamowych, czekać na weryfikację lub wykonywać skomplikowanych operacji — do włączenia reklamy potrzebny jest jedynie kod filmu od twórcy. Tylko tyle.

Spark Ads czyli sukces gwarantowany

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule — oczywiście, że warto. Spark Adsy w strategii influencerskiej Twojej marki to gwarantowane wyższe zasięgi, większe zainteresowanie treściami, korzystniejszy współczynnik konwersji, bardziej naturalne materiały reklamowe oraz lepsze możliwości targetowania przekazu. Jest to także rozwiązanie bardzo dobre dla brandów, które stawiają na działania z microinfluencerami lub chcą dotrzeć do wąskich grup docelowych. Możliwości jest naprawdę wiele, a adsy na TikToku są nadal duuużo tańsze, niż reklamy w innych systemach reklamowych. Wykorzystaj to!

1 Marketing Science PL Audience Understanding Research conducted by CLEAR M&C Saatchi, January 2022

2 TikTok Spark Ads, SMB Guide, November 2022

grafiki: TikTok Spark Ads, SMB Guide, November 2022 & TikTok Spark Ads, Playbook, July 2022