02_strona_blog_rekrutacja_info

Jak wygląda rekrutacja w Lettly? Czego spodziewać się podczas onboardingu?

Rekrutacja i rozpoczęcie nowej pracy to początek czegoś ekscytującego i nieco tajemniczego. W Lettly rozumiemy tę mieszankę oczekiwania i zdenerwowania, dlatego stworzyliśmy proces rekrutacyjny oraz onboardingu, który jest transparentny, otwarty i przede wszystkim ludzki. Jesteśmy przekonani, że sukces, jaki odnosimy w influencer marketingu, zaczyna się właśnie tutaj — w momencie, gdy spotykamy się po raz pierwszy, by wspólnie sprawdzić, czy nasze drogi mogą się połączyć. Dowiedz się, jak wygląda nasza rekrutacja, a następnie jak zbudowaliśmy proces onboardingu!

Rekrutacja w Lettly

Wierzymy, że sukces naszych kampanii marketingowych z influencerami zaczyna się od budowania silnego i zgranego zespołu. Proces rekrutacji został zaprojektowany tak, aby zarówno my, jak i Ty, mogliśmy dokładnie ocenić, czy pasujemy do siebie oraz, czy razem będziemy tworzyć zgrany zespół.

Przejdźmy krok po kroku przez nasz proces rekrutacyjny.

Krok 1 – Wstępna rozmowa

Przygoda z Lettly zaczyna się od pierwszego wstępnego spotkania online, najczęściej telefonicznego. Podczas tej rozmowy chcemy Cię poznać — Twoje doświadczenie, umiejętności oraz pasje.

Rekrutacja, to także świetna okazja dla Ciebie, aby zadać nam pytania i lepiej zrozumieć, czym zajmujemy. Ta rozmowa nie jest przeprowadzana znienacka — najpierw umawiamy się na nią, a potem do Ciebie dzwonimy.

Naszym celem jest stworzenie otwartej przestrzeni do dialogu, abyśmy mogli wzajemnie ocenić nasze dopasowanie.

Krok 2 – Zadanie rekrutacyjne

Po pierwszym spotkaniu zastanawiamy się wspólnie, czy nasze drogi mogą się ze sobą zbiegać. Jeśli obie strony czują, że tak, to przechodzimy do kolejnego etapu, czyli zadania rekrutacyjnego.

Chcemy, aby było ono możliwie najbliższe realnym wyzwaniom, z jakimi będziesz się mierzyć na proponowanym stanowisku. Pamiętamy, aby nie zabierało Ci ono zbyt wiele czasu, zazwyczaj zakładamy na to 1-2 godziny.

Co ważne, efekty pracy na tym etapie nie są wykorzystywane w naszych rzeczywistych projektach — to tylko sposób, aby lepiej zrozumieć Twój sposób myślenia i podejście do pracy.

Krok 3 – Spotkanie

Kiedy już zadanie zostanie wykonane, umawiamy się na drugie spotkanie. Na nim tym razem będzie skupiać się na prezentacji Twojego rozwiązania. Interesuje nas nie tylko finalny wynik, ale przede wszystkim proces — dlaczego podjąłeś_aś konkretne decyzje, jakie strategie przyjąłeś_aś i jakie masz podejście do marketingu oraz pracy z influencerami.

To dla nas kluczowe, aby zrozumieć, jak będziesz funkcjonować w zespole oraz we współpracy z naszymi klientami. Podczas tego spotkania online porozmawiamy o stanowisku, na jakie aplikujesz i o tym, jak wygląda praca w Lettly. Zapytamy o to, jak podchodzisz do wyzwań, jakie masz cele zawodowe lub nad jakimi projektami pracowałeś_aś.

Krok 4 – Decyzja i oferta

Ostatnim etapem rekrutacji jest przedstawienie Ci oferty współpracy. Na tym etapie szczegółowo omawiamy warunki naszej potencjalnej współpracy, w tym zakres obowiązków, oczekiwania oraz benefity, które oferujemy.

Ważne jest dla nas, aby każdy czuł się komfortowo, więc chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania i dajemy czas na odpowiedź. Ta decyzja jest równie ważna dla obu stron, dlatego podchodzimy do niej z pełnym zaangażowaniem i otwartością na dialog.

Jak wygląda proces onboardingu?

Twoje pierwsze dni w Lettly są ważnym momentem, zarówno dla Ciebie, jak i dla nas. To okres, w którym zaczynasz rozumieć swoje nowe stanowisko, poznajesz zespół i adaptujesz się do nowego miejsca pracy. Naszym celem jest ułatwienie Ci przejście i zapewnienie, że poczujesz wsparcie na każdym kroku.

Co Cię czeka?

  1. Pierwszy dzień w Lettly to coś więcej niż formalności. To dzień pełen uśmiechu, ciepłych powitań i oczywiście, kawy. Oficjalnie stajesz się częścią naszego zespołu. Przygotuj się na ciepłe „Witaj w teamie!” – bo naprawdę się cieszymy, że do nas dołączasz.
  2. Tydzień onboardingowy — Nasz proces onboardingu trwa około tygodnia i odbywa się najczęściej stacjonarnie, w naszym biurze. Wtedy zapewniamy Ci wszystko, czego potrzebujesz do komfortowej pracy: dostępy, sprzęt i przestrzeń, by poczuć się jak u siebie.
    Jesteś spoza Warszawy? Nie martw się o wydatki, transport i nocleg są na nasz koszt. Chcemy, abyś mógł_a skupić się na poznawaniu Lettly, nie martwiąc się o detale.
  3. Plan działania — Otrzymasz od nas dokument, swój przewodnik przez pierwsze dni. Znajdziesz w nim wszystko: harmonogram spotkań z kluczowymi osobami w firmie, Twoje pierwsze zadania oraz kompendium wiedzy o Lettly, a także formalności, które musisz dopełnić. To nasz sposób, aby proces onboardingu przebiegł płynnie.
  4. Handbook Lettly to nie tylko prezentacja; to nasza historia! Dzięki niemu poznasz osoby, które tworzą Lettly, nasze wartości i misję, która nas napędza. Chcemy, abyś zrozumiał_a, dlaczego robimy to, co robimy, i jak ważną rolę w tym wszystkim odgrywasz.

Proces onboardingu to nie tylko czas na naukę i adaptację, ale przede wszystkim okazja, by poczuć się częścią czegoś większego. Rozumiemy, że każdy potrzebuje czasu na aklimatyzację, dlatego jesteśmy tu, by wspierać Cię na każdym etapie tej drogi.

Czego szukamy w przyszłych pracownikach?

W Lettly poszukujemy osób, które nie tylko podzielają naszą pasję do marketingu i influencer marketingu, ale także posiadają zestaw wartości i cech, które są dla nas kluczowe.

W naszym zespole empatia i zdolność do zrozumienia różnych punktów widzenia to klucz do budowania silnych, trwałych relacji zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Dla nas ważne jest to, aby zespół potrafił z sobą rozmawiać, nawet wtedy, gdy jest dużo stresu. Musimy chcieć nawiązać nić porozumienia, aby móc dobrze ze sobą współpracować.

Cenimy ludzi, którzy lubią działać samodzielnie i nie boją się podejmować inicjatywy, ale równocześnie wiedzą, kiedy poprosić o pomoc. Jesteśmy dla siebie wsparciem i dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem. Chcemy wspólnie osiągać cele, a nie z sobą rywalizować.

To, jak budujemy i pielęgnujemy relacje, ma dla nas ogromne znaczenie. Dobre stosunki z ludźmi, z którymi pracujemy, zarówno wewnątrz naszego zespołu, jak i z naszymi partnerami zewnętrznymi, są fundamentem naszej pracy. Wierzymy w budowanie relacji na solidnych podstawach otwartości, szacunku i zaufania

Równie ważna jest otwartość na feedback. W Lettly rozwój osobisty i zawodowy każdego z nas jest priorytetem, a konstruktywny feedback jest drogowskazem na tej drodze. Szukamy osób, które nie tylko potrafią go akceptować i są gotowe wykorzystać do osobistego wzrostu, ale także potrafią dać innej osobie konstruktywny feedback.

Rekrutacja — dołącz do Lettly

Jeśli w sercu masz pasję do marketingu, a w głowie szum pomysłów na to, jak influencerzy mogą zmieniać oblicze marek, to być może jesteś jedną z osób, której szukamy w Lettly!

Nasze podejście do rekrutacji i onboardingu ma sprawdzać, czy pasujemy do siebie, także pod względem celów, sposobu myślenia i wartości. 

Chcemy tworzyć przestrzeń, gdzie każdy może być sobą, dzielić się swoimi doświadczeniami, ale też gdzie wsparcie i pomoc są na porządku dziennym. Szukamy ludzi, którzy, podobnie jak my, wierzą, że dobra rozmowa i zrozumienie to klucz do budowania trwałych relacji zarówno wewnątrz zespołu, jak i w kontaktach z klientami i influencerami.

Więc jeśli czujesz, że te słowa do Ciebie przemawiają i jesteś gotowy_a podjąć wyzwanie, aby razem z nami tworzyć kampanie, które naprawdę robią różnicę, nie czekaj. Odwiedź naszą stronę Kariera: https://lettly.com/kariera/