Wykorzystaj Instagrama do zbudowania społeczności na Snapchacie - Lettly

Jeszcze nie tak dawno temu, Snapchat postrzegano jako platformę zdominowaną i skupioną na nastolatkach i pokoleniu Z. Jednak w zawrotnym tempie stała się ona jednym z najgorętszych kanałów społecznościowych i publiczne stwierdzenie, że z Facebooka korzysta się częściej niż ze Snapchata coraz częściej spotyka się z falą niezrozumienia. Społeczność na Snapchacie należy zbudować tak jak na innych mediach społecznościowych. Od czego zacząć?
 
Jak zamienić obserwujących z innych kanałów społecznościowych, takich jak Twitter, Instagram czy Facebook na przyjaciół na Snapie? Snapchat jest tylko na telefon, a zamieszczenie samego snap kodu na innych kanałach nie jest zbyt efektywne. Warto zacząć od konwersji obserwujących właśnie z Instagrama.

 
 

1. Dodaj snapchatową nazwę użytkownika do profilu na Instagramie
 
Choć to oczywistość, nie należy o niej zapominać. W instagramowym bio wystarczy dodać informacje o nazwie użytkownika lub użyć do tego emotikonki snapczatowego duszka.

 

 

2. Alternatywa dla snap kodu
 
Oczywiście można zapraszać do śledzenia na Snapchacie, wrzucając swoją nazwę użytkownika, jak też poprzez snapowego duszka nazwanego „snapcode”. Po zalogowaniu można go pobrać tutaj . Jest to raczej opcja dla amatora, bo Snapchat docenia przecież kreatywność i spontaniczność. Bardziej prawdopodobnym jest zebrać grono przyjaciół angażując zwrócenie uwagi w dziwny, śmieszny, a przede wszystkim interesujący sposób. Wrzucić coś nieoczekiwanego i wyjątkowego na Instagrama i w kreatywny sposób dać do wiadomości, że więcej znajdzie się na Snapchacie, co tylko rozbudza ciekawość.

 


 
 

3. Wprowadź tzw. „Snapchat Story” na Instagrama
 
Zamiast umieszczać tylko linka na instagramowym profilu lub prosić o dodanie na Snapchacie, wygeneruj chęć i powód dla którego potencjalni przyjaciele mieliby cię dodać. Może to być w formie zapowiedzi tego, co ma się wydarzyć na Snapchacie.

 

 
 

4. Podziel się snapchatową treścią na Instagramie
 
Nie ma nic złego we wrzucaniu tej samej treści na różne kanały społecznościowe.  Może nie każdy snap, ale ten najlepszy może być wrzucony na Instagrama, aby dać przedsmak tego, czego można spodziewać się na snapchatowym koncie.

 

Godosz?

A post shared by Kuba Jankowski (@kubajankowski) on

 
 
5. Zaoferuj dodatkowe opcje, zagwarantuj ekskluzywność na Snapchacie
 
Czy chodzi o give-away, czy dzielenie się zwiastunem jeszcze niedostępnego na rynku produktu poprzez kanał snapchatowy, czy udostępnienie i aktywowanie kodu promocyjnego – to wszystko daje poczucie wyjątkowości i ekskluzywności, które z pewnością zwiększy liczbę przyjaciół na profilu.

 

#tbt 👉🏼👉🏼👉🏼 www.liestyle.pl

A post shared by wujaszekliestyle (@wujaszekliestyle) on

 
 
Zaczynasz przygodę z social media? Chcesz w pełni wykorzystać potencjał mediów społecznościowych? Zapisz się na nasze najbliższe szkolenie „Twoja Marka na Instagramie”. Szkolenie skierowane jest do osób na co dzień związanych z marketingiem marek: specjalistów marketingu i e-commerce, brand managerów, a także właścicieli małych i średnich marek. Sprawdź program szkolenia, zapisz się, a my wyślemy Ci więcej informacji! Liczba miejsc ograniczona!

 

Iga Stachowicz

Iga Stachowicz

Content Manager


W Lettly odpowiada za treści oraz budowanie wizerunku w social media. Chętnie dzieli się najświeższymi newsami ze świata Instagrama i influencerów nie tylko na blogu, ale także w naszym newsletterze. Prywatnie jest prawdziwą koneserką memów oraz Netflixa.

POZNAJ LETTLY!

EBOOKI

Okładka e-booka: Jak zacząć współprace z influencerem? Okładka ebooka: The Hitchhiker's Guide to Instagram Galaxy Okładka ebooka: Jak zaplanować skuteczną kampanię z influencerami?