Poradnik blogerki z Philips i Zalando - Lettly

Philips

Klient

Parownica Philips

Produkt

influencrs icon

-

Zasięg

instagram icon

3

Influencerów

Pigułka wiedzy w jednym miejscu. Za to właśnie kochamy poradniki. Blogposty w formie zbioru rad dobrze się czyta. Zwłaszcza napisane przez top blogerki – Jestem Kasia, What Anna Wears i Horkruks. Skorzystał z tego duet idealny – Philips i Zalando.

 

Jedwabna bluzka, plisowana spódnica, kaszmirowy sweter czy marynarka. Parownica to niezwykle łatwy sposób wygładzenia tkanin i odświeżenia ubrań, także tych trudnych do wyprasowania tradycyjnym żelazkiem.

Philips chce przekonać Polki, że ręczne steamery do ubrań są bardziej efektywne (i efektowne) niż tradycyjne żelazko. Parownica umożliwia szybkie odświeżanie ubrań, jest też niesamowicie bezpieczna dla delikatnych tkanin (takich jak jedwab czy kaszmir). Gorąca para jest na tyle silna, że potrafi usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań i pozbyć się bakterii. A wszystko to bez rozkładania deski do prasowania! Po prostu wystarczy zawiesić ubranie na wieszaku i skorzystać ze steamera w pionie, tak jak pokazują to blogerki w swoich postach.

Rozwiązanie

Do współpracy zaprosiliśmy wiec trzy znane blogerki, które napisały eksperckie poradniki o tym jak dbać o ubrania delikatne i trudne do wyprasowania. Laura ma prawie 100 tys. fanów na Instagramie, Anna – 127 tys., a Kasia – 178 tys. To jednak nie liczby zadecydowały o wyborze tych, a nie innych blogerek. Każdy influencer ma swoją publiczność, zainteresowania i content publikowany w mediach społecznościowych. Musi się to zgadzać z wizją i filozofią kampanii.

Horkruks zajęła się tematem pielęgnacji falban, Jestem Kasia napisała post o pielęgnacji wełny, o jej zaletach i wadach oraz korzyściach parownicy. Ania z What Anna Wears wzięła na warsztat koronki. Ważnym przy wyborze influencera było dobranie tematyki posta, tak aby „nie gryzł się” z typowymi wyborami stylizacji blogerek. I tak np. 50% szafy Ani zajmują koronkowe sukienki i bluzki, a Horkruks często pojawia się na blogu w eleganckich ubraniach z elementami z falbanek.

 

 

Partnerem Philispa do tej akcji stało się Zalando. Razem z blogerkami stworzono platformę, na której w jednym miejscu znalazły się porady jak dbać o ubrania. Blogerki testowały parownice na konkretnych modelach ubrań, a sklep online został podlinkowany w blogpostach.

 

Efekt

Razem z @Philips i @Zalando, blogerki zorganizowały konkurs, w którym do wygrania było 10 zestawów nagród, w skład których wchodziły parownice do ubrań Philipsa oraz karty upominkowe o wartości 300zł do wykorzystania w Zalando.

Współpracując z tak popularnymi blogerkami i mając wcześniej zaplanowaną strategię kampanii influencerskiej można oczekiwać satysfakcjonujących rezultatów. Tylko jeden post Anny Skury z What Anna Wears na Facebooku potrafił wygenerować 1500 kliknięć przekierowujących do blogpostu. Konkursowy post na Instagramie Jestem Kasia wyświetlił się prawie 60 tys. użytkowników. Natomiast blogpost Laury Matuszczyk (Horkruks) o tym jak pielęgnować falbany zobaczyło ponad 4 tys. internautów. Blogerki wybrane do akcji znają się na doborze ubrań do typu sylwetki, zwracają uwagę na materiały i fasony. Ich blogposty to ciekawe i warte uwagi poradniki, bogate w ciekawostki i istotne informacje.

 

Zaangażowani twórcy

Anna Skura

Horkruks

Jestem Kasia