10 wskazówek jak zostać mistrzem Instagrama - Lettly

Zasadniczo, obsługa Instagrama nie jest trudna – ot, zrobić zdjęcie, ustawić filtr, jakoś podpisać i gotowe. Jak jednak używać go lepiej i efektywniej niż inni?

 

Najlepsze filtry

Firma Canva, za pomocą testów, sprawdziła, które filtry zbierają najwięcej lajków. Okazało się, że najbardziej popularnym filtrem jest Clarendon, który pogłębia cienie i sprawia, że kolory są bardziej intensywne. Przy zdjęciach jedzenia Canva proponuje używać Skyline, przy krajobrazach zaś – Valencia. Do zdjęć fashion najlepiej sprawdzi się Kelvin, jeśli natomiast robisz selfie, lepiej odpuść sobie filtry – okazało się, że najlepiej oceniane zdjęcia ludzi są bez żadnych upiększeń.

 

A zamiast filtrów?

Jeśli nie chcesz używać filtrów, bo uważasz, że zdjęcie będzie zbyt „Instagramowe” i tak możesz polepszyć jego jakość – zrobisz to za pomocą wbudowanego narzędzia, które pozwoli Ci manipulować m.in. jasnością zdjęcia, kontrastami, temperaturą kolorów. Nie bój się eksperymentować!

Level: master

To, że zdjęcia na Instagrama możesz wrzucić jedynie z telefonu, nie oznacza, że powinieneś je nim robić. Bardzo dużo ludzi używa drogiego sprzętu fotograficznego, aby zapewnić swoim followersom zdjęcia najlepszej jakości. Duża ilość zdjęć jest również pierw edytowana za pomocą Photoshopa i innych, zaawansowanych, programów graficznych.

 

W samą porę

Analitycy z Lategramme (serwisu, który umożliwia użytkownikom zarządzanie i planowanie postów na Instagrama) zdradzili, że najwięcej lajków zdobywały posty publikowane o 6:00 i 17:00 – ludzie bowiem najczęściej sprawdzają Instagrama zaraz po przebudzeniu lub tuż przed skończeniem pracy. Najgorszymi godzinami na publikację zdjęć są za to 9:00 i 18:00. Jeśli zaś chodzi o dni – najbardziej lajkowane są zdjęcia wrzucone w środę, nie ma jednak dużej różnicy pomiędzy poszczególnymi dniami.

 

Hasztagi

Nawet świetnej jakości , pomysłowe zdjęcie może nie przynieść ze sobą ruchu, którego oczekujesz, jeśli nie zostaną oznaczone odpowiednimi hasztagami. Spróbuj użyć takich, które są ściśle związane ze zdjęciem i lokalizacją (jeśli ma ona znaczenie). Możesz tez stworzyć kilka własnych hasztagów, które dotyczyć będą tylko i wyłącznie twojej firmy, albo wywołają uśmiech. Bądź przy tym konkretny, stosowny i uważny.

Regularność

Jeśli chcesz zbudować stabilną markę na Instagramie, powinieneś publikować posty regularnie, aby Twoi followersi wiedzieli kiedy się ich spodziewać. Oni to naprawdę wyczuwają! Jeśli nagle zwolnisz tempo, Twoi followersi mogą być zawiedzeni.

Dziel się postem w aplikacjach powiązanych z Instagramem…

Działaj wielokanałowo! Promuj swój Instagram lub poszczególne posty za pomocą innych kanałów social media, które proponuje Instagram – jest w czym przebierać 😉

 

 

…lub nie!

Wystarczy, że wejdziesz na Instagrama przez komputer, klikniesz na trzy kropki pod zdjęciem i wybierzesz opcje „Kod osadzania” – wtedy będziesz mógł wkleić wybrany post na swoja stronę lub bloga.

Używaj Instagram apps

Może jeszcze o tym nie wiesz, ale Instagram to więcej niż tylko pojedyncza aplikacja. Firma ma dodatkowe trzy powiązane z nim narzędzia – Hyperlapse, do tworzenia filmów techniką time-laps, Layout – do łącznia zdjęć w kolaże oraz Boomerang do robienia krótkich, prostych filmików. Więcej o instagramowych narzędziach tutaj.

Spraw, aby ludzie tagowali twój produkt

Zachęcaj followersów do tagowania cię na zdjęciach, na których umieszczają twój produkt. Lajkuj je, komentuj, a nawet wrzucaj na swój profil – gdy zobaczą, że przynosi im to korzyści, będą oznaczać cię jeszcze chętniej! Brzmi zupełnie jak darmowa reklama, prawda? 😉

Jak widzisz wystarczy tylko trochę starań, aby stać się mistrzem instagrama!

Iga Stachowicz

Iga Stachowicz

Content Manager


W Lettly odpowiada za treści oraz budowanie wizerunku w social media. Chętnie dzieli się najświeższymi newsami ze świata Instagrama i influencerów nie tylko na blogu, ale także w naszym newsletterze. Prywatnie jest prawdziwą koneserką memów oraz Netflixa.

POZNAJ LETTLY!

EBOOKI

Okładka e-booka: Jak zacząć współprace z influencerem? Okładka ebooka: The Hitchhiker's Guide to Instagram Galaxy Okładka ebooka: Jak zaplanować skuteczną kampanię z influencerami?