Współpraca z celebrytami

Kampania reklamowa z influencerem może przynieść marce potężne rezultaty – zarówno wizerunkowe, jak i sprzedażowe. Wiemy, co mówimy – kliknij i zobacz case studies z naszych przeszłych kampanii.

Reklama z celebrytą zazwyczaj spotyka się z dwoma sprzecznymi poglądami. Według pierwszego „wystarczy wziąć do kampanii znaną twarz i efekty przychodzą same”. Drugi front wieszczy koniec skuteczności współprac influencerskich – przepalanie budżetów i brak sensownych efektów.

Tymczasem praktyka jednoznacznie dowodzi, że obydwie strony się mylą. Dobrze zaprojektowana i przeprowadzona kampania marketingowa we współpracy z celebrytką czy celebrytą to niezwykle opłacalna akcja. Kluczem jest odpowiedni dobór osoby, komunikatu i środków wizualnych. Ale całym projektem – oczywiście w pełnej kooperacji z marką – zajmiemy się my. 😉

Celebryta do kampanii reklamowej

Wybór „twarzy” kampanii nigdy nie może być zrealizowany po partyzancku. Zanim spojrzymy na zaangażowanie odbiorców, zasięgi i podobne statystyki, musimy zadać kilka istotnych pytań z punktu widzenia sukcesu kampanii. Przykładowe to:

  • W których grupach docelowych dana postać jest popularna? Czy pokrywa się to z grupami wskazanymi przez klienta?
  • Czy kanały komunikacji celebryty pasują do odbiorcy marki? Telewizyjna popularność w niektórych grupach nie ma żadnego znaczenia – a w innych może okazać się kluczowa.
  • Czy celebryta i marka to spójny duet? Marka znana ze spokojnej komunikacji nie będzie kompatybilna z kontrowersyjnym, skandalizującym twórcą. Marka o archetypie buntownika może niespecjalnie „zgrać się” ze statecznym prowadzącym teleturniej.  Ale „międzygatunkowe” połączenia również czasem bywają skuteczne.

To tylko fundament – przy projektowaniu strategii bierzemy pod uwagę setki czynników. Wszystko po to, by perfekcyjnie dobrać twórcę, a w dalszej kolejności przekaz do odbiorców kampanii – taka mechanika solidnie podlana nieskończoną kreatywnością naszego zespołu zapewnia legendarną efektywność Lettly.

O kreatywności wspominamy nie bez powodu. W Lettly zawsze staramy się, by współpraca z celebrytami przy kampanii reklamowej nie była jedynie kolejnym nudnym „odhaczeniem” na przykład lokowania produktu. Banalną, odtwórczą i drętwą reklamę może zrealizować każdy. My celujemy w coś więcej. I jak dowodzi praktyka, nasz celownik jest zawsze świetnie skalibrowany.

Współpraca z celebrytą w Lettly

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem kampanii inflencerskiej z celebrytą dla marki, usługi lub produktu? Odezwij się do nas – całościowo przeanalizujemy opcje, doradzimy rozwiązania i zrealizujemy projekt od początku do końca.

Zajrzyj na stronę Kontakt, wypełnij formularz i daj się poznać. Z pewnością się dogadamy – współpracujemy zarówno z markami, jak i obsługującymi je agencjami marketingowymi.