Analityka influencer marketingu

Analityka i mapping influencerów to działania, które pozwalają ocenić, czy tak jest, czy strategia wymaga modyfikacji. Co mierzymy i jak to robimy? Sprawdź!

Analityka i monitoring influencerów – po co to robimy?

Zlecając usługę opracowania strategii influencer marketingu, masz prawo oczekiwać wymiernych rezultatów. Jak je zmierzyć? Skąd wiadomo, że konkretne działania są skuteczne? Jak ocenić, czy kampania działa? 

Analityka i monitoring influencerów są niezbędne, aby sprawdzić, czy podejmowanie działania przynoszą efekty. Aby to zbadać, wykorzystujemy wiele różnych narzędzi, które dostarczają nam twardych danych. Analizujemy je, a następnie przekazujemy Ci informacje w przystępnej i atrakcyjnej formie. Dzięki temu masz namacalny dowód na to, że inwestycja w działania marketingowe przynosi Ci wiele korzyści.

Czego możesz się dowiedzieć z analiz?

Nie musisz wierzyć nam na słowo, że wszystko idzie zgodnie z planem. Udowodnimy Ci to, prezentując dane pozyskane dzięki wskaźnikom pomiaru w influencer marketingu. Dzięki nim dowiesz się:

 1. czy Twoja kampania odniosła sukces, czy mogło być lepiej,
 2. czy wybrany kanał social media jest odpowiedni dla Twojej marki, czy warto go zmienić,
 3. czy lepiej stawiać na posty na Facebooku, wpisy blogowe, infografiki, czy lepiej inwestować w filmy na YouTube,
 4. czy konkretni influencerzy zostali dobrze dobrani, czyli czy Twoja grupa docelowa się z nimi polubiła.

Współczynnik zaangażowania to najważniejszy wskaźnik, który odpowiada na pytanie: czy podjęte działania przyniosły oczekiwane rezultaty? Stale go mierzymy, aby mieć pewność, że strategia została właściwie zaplanowana. Jest to niezbędne –  statystyki influencer marketing dostarczają nam konkretnych danych liczbowych, a te nie kłamią. 

Dzięki temu natychmiast wiemy, czy jakiś obszar promocji wymaga optymalizacji, czy wszystko idzie zgodnie z planem. Co zyskujesz? Przede wszystkim pewność, że Twoja kampania jest w dobrych rękach.

Analityka i monitoring influencerów – co można zmierzyć?

Analiza ilościowa i jakościowa, badania ścieżki konwersji oraz audyt mediów społecznościowych – to tylko wybrane działania, które dostarczają nam bezcennych danych. Jest ich naprawdę dużo, dlatego analizujemy je z pomocą odpowiednich algorytmów. Używamy doskonale dobranych narzędzi, dzięki którym możemy zbierać niezbędne informacje. Następnie je przetwarzamy i przede wszystkim – wyciągamy z nich wnioski.

Co badamy, aby mieć pewność, że kampania idzie zgodnie z planem? Statystyki influencer marketingu pozwalają nam ocenić:

 • zwiększenie ruchu na stronie,
 • zwiększenie sprzedaży w sklepie,
 •  wzrost liczby zapisów do newslettera,
 •  zwiększenie zasięgu kanałów promocyjnych,
 •  wzrost liczby osób biorących udział w konkursach,
 •  wzrost liczby obserwatorów i polubień kanałów,
 •  wzrost liczby udostępnień materiałów.

Badamy dokładnie to, co jest najważniejsze w danej kampanii. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim Twoje cele i założenia. Chcesz więcej sprzedawać, zależy Ci na budowaniu marki osobistej i rozpoznawalności lub wzroście zasięgów kanału w mediach społecznościowych?

Cały czas trzymamy rękę na pulsie, aby mieć pewność, że współczynnik zaangażowania rośnie. Co jeśli tak się nie dzieje? Wówczas od razu przystępujemy do modyfikowania strategii – tak, aby była skuteczna.

Dlaczego statystyki w influencer marketingu są tak ważne?

Zapewniamy Ci dostęp do bazy topowych influencerów, odpowiednio dobieramy ambasadorów Twojej marki i tworzymy strategię marketingową. Mamy w tym doświadczenie i jesteśmy skuteczni. Wiemy również, że środowisko internetowe podlega nieustannym zmianom. To, co działa dzisiaj, niekoniecznie zadziała również za tydzień czy za miesiąc.

Rosnąca liczba obserwujących, polubienia, udostępnienia i inne reakcje internautów na treści zamieszczane przez influencera nie zawsze przekładają się na oczekiwany współczynnik zaangażowania, wtedy konieczne są zmiany. Działamy elastycznie, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że to niezbędne w sieci – czyli tam, gdzie trendy zmieniają się z dnia na dzień.

Współpracuj z ekspertami z branży!

W Lettly masz pewność, że współpracujesz z profesjonalistami. Nie wierzysz? Zobacz nasze projekty i przekonaj się, jak jesteśmy skuteczni. Nie masz pewności, czy influencer marketing jest dla Ciebie? Obawiasz się, że w Twojej branży takie działania się nie sprawdzą? Porozmawiajmy! Wyjaśnimy Ci, jak to działa i co możesz zyskać, a Ty świadomie podejmiesz decyzję, czy w to wchodzisz.

Weź pod uwagę, że korzystanie z zasięgów ambasadorów marki nie jest zarezerwowane dla największych graczy na rynku. Współpracujemy również z nano- czy mikroinfluencerami. Takie osoby świetnie sprawdzają się w przypadku firm działających w niszach czy ze ściśle specjalistyczną ofertą. Możliwości są ogromne i warto je wykorzystywać. Chcesz przeczytać więcej o naszej pracy i samym influencer marketingu? Zajrzyj na naszego bloga!