Najważniejsze trendy nadchodzących miesięcy: FWB19 - Lettly

Które kampanie okazały się najskuteczniejsze w 2018 roku? Jakie wnioski możemy z nich wyciągnąć? Jakich trendów możemy spodziewać się w ciągu kolejnych 12 miesięcy? Z jakimi wyzwaniami będziemy musieli się zmierzyć w 2019?

To właśnie z tymi pytaniami zmierzyliśmy się podczas tegorocznej edycji Friends with Benefits! Już po raz trzeci zaprezentowaliśmy Wam najciekawsze kampanie oraz wnioski, które warto z nich wyciągnąć na nadchodzące miesiące. Tym razem skupiliśmy się na 6 trendach, które naszym zdaniem będą wyjątkowo istotne w 2019.

 

Najważniejsze trendy 2019

 

Kampanie, które przeanalizowaliśmy to przede wszystkim kampanie digitalowe – jak pokazują badania, w Polsce wydatki na reklamę internetową wciąż rosną. W 2018 osiągnęły one poziom 4.6 mld złotych, a w 2019 mają wzrosnąć aż do 5.6 mld (IAB Polska). Oznacza to, iż w tym roku wydatki na reklamę internetową wyniosą aż 35% wszystkich wydatków na reklamę na polskim rynku.

 

Trendem, któremu w tym roku najwięcej uwagi poświęciliśmy zarówno my, jak i nasi paneliści (podczas FWB19 mieliśmy przyjemność gościć Paulinę Sobieszek pełniącą stanowisko Partner Business Development w agencji Mindshare Poland, Łukasza Szczybelskiego, Creative Directora i Partnera w Feeders.agency, Filipa Knieja, współzałożyciela Grupy Kreatywnej CUKIER oraz Łukasza Gołackiego, Senior Strategy Plannera w VML) było “robienie dobra” oraz rosnące znaczenie działalności CSR-owej marek. Kampanie wykorzystujące ten trend, które postanowiliśmy wyróżnić, opierały się o działania związane z ekologią, lokalnymi społecznościami oraz równouprawnieniem.
Zwróciliśmy również uwagę na działania marek, które w zeszłym roku otwarcie zaangażowały się w debaty polityczne i zajeły jasne stanowisko po jednej ze stron. Jak pokazuje badanie Social Sprout, w zeszłym roku aż 66% badanych konsumentów stwierdziło, że marki powinny wypowiadać się na temat polityki.

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na tematach omówionych przez nas trendów oraz poznać wszystkie z naszych ulubionych kampanii ubiegłego zajrzyjcie koniecznie do naszej prezentacji!

 

Nasze slajdy znajdziecie tutaj:

A jeśli chcecie wrócić do samego wydarzenia, zapraszamy do oglądania pełnej relacji wideo na naszym Facebooku:

 

Jeszcze raz dziękujemy, że byliście z nami! Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza przydaje się Wam już w praktyce. 🙂

 

Jeśli chcecie pozostać na bieżąco z trendami marketingowymi przez cały rok, subskrybujcie nasz newsletter: http://bit.ly/NewsletterLettly
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Iga Stachowicz

Iga Stachowicz

Content Manager


W Lettly odpowiada za treści oraz budowanie wizerunku w social media. Chętnie dzieli się najświeższymi newsami ze świata Instagrama i influencerów nie tylko na blogu, ale także w naszym newsletterze. Prywatnie jest prawdziwą koneserką memów oraz Netflixa.

POZNAJ LETTLY!

EBOOKI

Okładka e-booka: Jak zacząć współprace z influencerem? Okładka ebooka: The Hitchhiker's Guide to Instagram Galaxy Okładka ebooka: Jak zaplanować skuteczną kampanię z influencerami?