NA RADARZE: Blogerzy podróżnicy - Lettly

W tym tygodniu zwracamy Waszą uwagę na 10 podróżujących influencerów. Zwiedzają w wolnym czasie lub zrezygnowali z pracy, aby robić, to, co kochają na cały etat. Uwielbiają życie w drodze i chętnie dzielą się na gorąco swoimi doświadczeniami z małych i dużych podbojów. Blogposty poświęcone obowiązkowym miejscom do odwiedzenia cieszą się największą popularnością. Zwłaszcza teraz, gdy sezon wakacyjny w pełni!
 
 

Szymon Nitka 20 900 obserwujących

 
Blog Znaj Kraj to zapis turystycznej i krajoznawczej aktywności Szymona Nitki. Tak jak kiedyś zbierano potwierdzenia dotarcia do różnych miejsc i schronisk (pieczątki) w tradycyjnej książeczce turystyki kwalifikowanej PTTK, tak teraz każdy szlak jest dokumentowany na blogu. Szymon to zapalony turysta, fan rowerów, nart biegowych i biegania zarówno po Polsce jak i Europie.

 


 
 
 

Anna Łysakowska 181 000 obserwujących

 
W 2007 Ania rzuciła pracę, aby studiować zagranicą. 78 krajów póżniej wciąż odwiedza różne części świata i poznaje różne kultury, historie i uczy się języków. Swoim fanom pokazuje różne oblicza podróżowania i uczy sztuki zwiedzania świata.

 


 
 
 

Ula Fiedorowicz 11 700 obserwujących

 
Ula ma 29 lat i pochodzi z Zielonej Góry, a jej życie od prawie 10 lat kręci się wokół podróżowania. Odwiedziła ponad 60 krajów i mieszkała już m.in. w Londynie, San Francisco i Nowym Jorku. Szczególnie ważną częścią wyjazdów Uli jest jedzenie i lokalna kuchnia. Szczególnie starannie wyszukuje miejsc, w których jada, a potem z przyjemnością dzieli się adresami na blogu pod postacią subiektywnych przewodników. Zamieszcza także wegetariańskie przepisy kulinarne.

 


 
 
 

Lojalny Pasażer 8 100 obserwujących

 
Lojalnypasazer.pl – blog, na którym znajdziesz dużo praktycznych informacji na temat programów lojalnościowych związanych z podróżowaniem, promocji lotniczych oraz hotelowych, oraz zobaczysz jak tanio można podróżować w klasach premium oraz spać w pięciogwiazdkowych hotelach.

 

Party time 😊 #qatar #qatarfirsts #firstclass #boardingtime #lot #doha #dohaqatar

A post shared by Tomek Gunia (@lojalnypasazer) on


 
 
 

Natalia Sitarska 18 100 obserwujących

 
Natalia – na blogu jest przede wszystkim podróżnikiem, mocno zakorzenionym w warszawskiej rzeczywistości, jednak nieustannie poszukującym możliwości dotyczących krótszych lub dłuższych wyjazdów w Polsce czy zagranicą. Od 2 lat podróżuje z rodziną. Często na blogu pisze jak to jest zwiedzać świat z małym dzieckiem.

 


 
 
 

Busem przez świat 30 400 obserwujących

 
Karol i Ola od ponad 6 lat podróżują po świecie starym, kolorowym busikiem. W sumie odwiedzili już ponad 50 państw na 5 kontynentach, wydając dziennie średnio jedyne 8$! Spędzają w podróży 6-8 miesięcy w ciągu roku, a blog stał się sposobem na życie. Na blogu dzielą się przygodami oraz poradami jak tanio podróżować.

 


 
 
 

Wiola Starczewska 800 obserwujących

 
Wiola na swoim blogu pisze, że życie trzeba przeżyć tak, aby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać. Blog zaczęła pisać, gdy studiowała w Danii, potem przeprowadziła się do Belgii, a następnie Portugalii. Myśl o podróżny do Brazylii pojawiała się coraz częściej, aż w końcu się udało, a brazylijskie klimaty stały się miłością od pierwszego wejrzenia. Wiola recenzuje książki, pisze jak żyć i pracować za granicą.

 


 
 
 

Karol Werner 27 200 obserwujących

 
Kołem się Toczy to jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce. Zdobywca wyróżnienia specjalnego i wyróżnienia głównego w konkursie na Blog Roku 2013. Na blogu znajdziecie relacje z podróży, dobrą fotografię, mnóstwo praktycznych porad i osobistych przemyśleń.

 


 
 
 

Marcin i Ania Nowak 5 200 obserwujących

 
Gdzie Wyjechać w mgnieniu oka stał się bardzo popularnym blogiem podróżniczym z liczbą czytelników przekraczającą 200 tys. miesięcznie. Jak sami piszą na blogu – „są miłośnikami miejsc, a podróżowanie stało się sposobem na życie i formą spędzenia wolnego czasu”. Marzenie? Podróż dookoła świata lub skromnie – szlakiem Marco Polo.

 

Preikestolen, największy cud geologiczny Norwegii. Położony nad 600-metrowym klifem nad Lysefjorden. Wędrówka trwa 2 godziny nie jest trudna. Nocą nie ma ludzi na szlaku praktycznie. Zwana tez pulpit rock, gdyż pierwszym eksloratorom skojarzyła sie z amboną księdza. Prom Flord Linę przypływa do Stavanger o 19:00, samoloty wczesniej. Wystarczy wziac prom do Tau a potem bus do Flejdstue lub próbować rozbić namiot na szlaku na noc. Z pewnością niezapomniane miejsce, ktore wskakuje do naszego top21. Razem z fiordami 🙂 #motylorwegia #norwegia #norway #visitstavanger #visitstavanger #fjordsofnorway #fjordline #fjordnorway #norwaynature #norway_photolovers #norwayphotos #norgefoto #visitnorway #ilovenorway #ignorway #preikestolen #cliffs #amazingpictures #amazingplaces #rock #neverstopexploring #travel #awesomeearth #ourplanetdaily #travelstoke #exploretocreate #eclectic_shotz #adventureculture

A post shared by Ania&Marcin, gdziewyjechac.pl (@wedrownymotyl) on


 
 
 

Anna i Jakub Górniccy 6 700 i 1 500 obserwujących

 
Blog Podróżniccy.com powstał w 2011 roku z pasji do podróżowania. Nie podróżują tylko po krajach, ale śladami wielkich ludzi. Jedna z ekspedycji była poświęcona Witkacemu i Malinowskiemu – przez Sri Lankę, Australię i Saint Petersburg. Razem współorganizują festiwal Wachlarz na temat podróżowania i reportażu.

 

 
 
 

Iga Stachowicz

Iga Stachowicz

Content Manager


W Lettly odpowiada za treści oraz budowanie wizerunku w social media. Chętnie dzieli się najświeższymi newsami ze świata Instagrama i influencerów nie tylko na blogu, ale także w naszym newsletterze. Prywatnie jest prawdziwą koneserką memów oraz Netflixa.

POZNAJ LETTLY!

EBOOKI

Okładka e-booka: Jak zacząć współprace z influencerem? Okładka ebooka: The Hitchhiker's Guide to Instagram Galaxy Okładka ebooka: Jak zaplanować skuteczną kampanię z influencerami?