Specjalistyczne produkty dla rodziców Philips - Lettly

Philips

Klient

Philips Avent

Produkt

influencrs icon

> 200 tys.

Zasięg

instagram icon

2

Influencerów

Jak przeprowadzić kampanię influencerską promującą produkty specjalistyczne? Zdecydowanie najlepsze rezultaty daje podejście, w którym marka daje blogerowi swobodę w tworzeniu treści. Każdy influencer jest inny, dociera do innej grupy odbiorców, ma swój własny, łatwo rozpoznawalny styl. To influencer najlepiej zna swoją społeczność. Pozwólmy mu więc działać!

 

Kampania Philips Avent na blogach Oh Deer! i SuperStyler miała na celu promocję laktatorów oraz niani elektronicznej Philips Avent. Na blogach powstały dwa wpisy sponsorowane z bardzo dobrym SEO (dzięki czemu będą długo „żyły”). Promocja miała też miejsce na Facebooku i Instagramie.

Super Styler

SuperStyler to blog modowy, parentingowy, lifestylowy. Jego autorką jest Marta Lech-Maciejewska, która na blogu porusza między innymi tematy związane z dziećmi, np. jak wybrać wózek czy najlepsze mleko modyfikowane.

Oh Deer

Iwona Czarnota z Oh Deer pisze o rzeczach, które kocha – o rodzinie, o podróżach, o pysznym jedzeniu i o tym wszystkim, co ją inspiruje lub zwyczajnie zachwyca. Oh Deer to blog rodzinno-lifestylowy i opowiada o codziennym życiu młodej rodziny mieszkającej na emigracji.


Czym jest elektroniczna niania? Czy warto ją kupić? Jakie są jej zalety? Jak korzystać z tego urządzenia? SuperStyler świetnie podeszła do tematu. Zamiast pisać o testowaniu nowego produktu, skupiła się na opisaniu swoich doświadczeń z czasów, w których jeszcze nie miała elektronicznej niani i korzystała z aplikacji ściągniętych z Internetu.


Iwona za to skupia się na użytkowaniu niani. Krok po kroku opisuje jak korzystać z urządzenia, trochę więcej czasu i miejsca poświęca na specyfikację techniczną. Podobną formułę ma też wpis o laktatorach. Jakie są ich zalety? Kiedy ich używać? Dzieli się z czytelniczkami praktycznymi poradami np. na temat przechowywania mleka. Iwona pisze też kiedy jest najlepszy moment, aby zaopatrzyć się w laktator, do czego właściwie się przydaje i przede wszystkim na co zwracać uwagę przy jego wyborze.
Wpis Iwony o laktatorach uzyskał 18 komentarzy, został wyświetlony ponad 5.6 tys. razy. Zajawka tego wpisu na Facebooku uzyskała 97 lajków, ponad 50 komentarzy, a sam post dotarł do 80 tys. użytkowników. Dwa zdjęcia promujące laktatory na Instagramie uzyskały łącznie ponad 320 polubień.
Natomiast wpis Iwony o niani elektronicznej uzyskał 12 komentarzy, został wyświetlony ponad 18.7 tys. razy. Zajawka tego wpisu na Facebooku uzyskała 176 lajków, ponad 20 komentarzy, a sam post dotarł aż do 129 tysięcy użytkowników. Dwa zdjęcia promujące elektroniczną nianię na Instagramie uzyskały łącznie ponad 390 polubień.

Dobór influencerek

Dobór influencerek do kampanii nie był przypadkowy. Treści blogów Iwony i Marty idealnie pasowały do tematu kampanii. W ten sposób przekaz był autentyczny i szczery. Influencereki opowiedziały historie pełne emocji, które są przecież bliższe odbiorcy niż informacje przekazywane przez tradycyjne media.

 

Zaangażowani twórcy

Oh Deer Mama!

Super Styler