Rysunkowe porachunki z Netflix - Lettly

T-Mobile

Klient

Abonament z dostępem do Netflixa

Produkt

influencrs icon

-

Zasięg

instagram icon

1

Influencerów

Specyficzna, łatwa do rozpoznania czarna kreska. I komentarz – dowcipny, uszczypliwy, czasem złośliwy, ale zawsze w punkt. Nie bez powodu to właśnie Magdalena Danaj, w sieci znana jako Porysunki, została influencerem oferty T-Mobile z dostępem do platformy Netflix w prezencie.

 

Historia:

Początek roku 2016 okazał się chwilą, o której mówiło się już od dawna i na którą czekali (chyba prawie) wszyscy. W ramach globalnej ekspansji Netflix dotarł do Polski.

Od połowy października 2016, T-Mobile zaczęło oferować swoim klientom bezpłatny dostęp do Netflix. T-Mobile jest pierwszym operatorem mobilnym w Polsce, który podpisał umowę z Netflixem. Wybierając ofertę T2 lub T3 lub internet mobilny w wersji Max lub Premium z urządzeniem, można oglądać seriale i filmy w serwisie Netflix nawet przez 4 miesiące bez dodatkowych opłat.

Aby zachęcić polskich użytkowników sieci do oglądania contentu video na Netflixie, T-Mobile wraz z Lettly oraz Agencją Warszawa zdecydowało się sięgnąć po siłę oddziaływania influencerów. Do wcześniejszych spotów reklamowych zaangażowano Michała Baryzę, Zuzę Kołodziejczyk i Łukasza Walaszka (Yoczook). Tym razem wybór padł na znaną w Internecie rysowniczkę i ilustratorkę – Magdę Danaj.

 

Cel:

To nie pierwsza akcja z hasztagiem Netflixa, która bazuje na sile influencerów i ich zasięgach. Na przykład Areta Szpura wybrała się do kwatery głównej Netflixa w USA. Wycieczka okazała się elementem akcji promocyjnej nowego serialu “Girlboss” o założycielce Nasty Gal. Marketing influencerów stał się jedną z naturalnych dróg dotarcia do pokolenia, które coraz rzadziej sięga po pilot telewizora, a coraz częściej czas spędza przed mniejszymi ekranami. Tym bardziej więc T-Mobile zdecydowało się użyć głosu pokolenia. Cel: zwiększyć zainteresowanie ofertą Supernet z bezpłatnym dostępem do zasobów Netflixa.

 

Rozwiązanie:

Porysunki

Czasy świetności polskiego plakatu wracają. Co prawda, na ulicy jest zakrzyczany przez billboardy i reklamy, ale w domach robi furorę! Wisi na ścianach w nowo urządzonych mieszkaniach, jest widoczny w mediach społecznościowych, przyciąga tłumy do galerii i na targi. Dlatego też to właśnie Magda Danaj została influencerką akcji. Jest rysowniczką, ilustratorką i jak sama przyznaje – czasem zrobi komiks. Tworzy Porysunki, czyli porachunki rysunkiem – proste prace o życiu. Projektuje okładki, plakaty, książki, torby, wydaje kalendarze i inne artykuły papiernicze. Jej zabawne rysunkowe komentarze śledzi na Facebooku ponad 145 tysięcy osób, a na Instagramie prawie 25 tysięcy.

Ilustracja to nowa forma przekazu zdobywająca przebojem świat contentu influencerów. Krótkie podpisy Magdy w punkt oddają rzeczywistość i to zapewne jeden z elementów sukcesu jej profilu na Facebooku.

 

 

Rezultaty:

Współpraca obejmowała 4 ilustracje przedstawiające życie codzienne “netflixowych” fanów. Zabawne, śmieszne i tak prawdziwe, w autentyczny sposób odmalowywały  pokolenie Netflixa. Każda z ilustracji opowiada scenkę z życia użytkowniczek Netflixa, do tego stopnia, że fanki Porysunków utożsamiały się z bohaterkami ilustracji, o czym świadczą komentarze („True Story!”, „Dla Californication kupiłam dostep do Netflixa!”) Każda ilustracja była oznaczona podpisem z Netflixem i T-Mobile. A rozpoznawalne czarno białe obrazki Magdy dostały dodatkowo jeszcze kolor magenty. Akcja zebrała wiele pozytywnych komentarzy. Doceniono autentyczny przekaz i spójność koncepcji

opinie netflix

 

 

WSPÓŁPRACA: Agencja Warszawa

Zaangażowani twórcy

Magda Danaj

Magda Danaj