Okulary najlepiej mierzy się w domu z Muscat - Lettly

Muscat

Klient

Muscat

Produkt

influencrs icon

104 tys.

Zasięg

instagram icon

1

Influencerów

Domowa Przymierzalnia to prawdziwa rewolucja systemu sprzedaży okularów w Polsce. Na czym polega? W wyjaśnieniu pomogła Jestem Kasia. Specjalnie dla marki Muscat zaangażowaliśmy do współpracy popularną blogerkę, której grupa czytelników odpowiada potencjalnej grupie klientów marki. Jesteście ciekawi jak przebiegała cała akcja edukacyjno – sprzedażowa?

 

Historia:

Markę Muscat założyli Paweł Porucznik i Dawid Winter – dwóch kolegów ze studiów na warszawskiej SGH. Muscat powstał jako chęć zrewolucjonizowania nieco skostniałej branży optycznej, która w Polsce ogranicza się właściwie do wysyłania potencjalnym klientom komunikatu, że okulary korekcyjne mają mieć poważny i medyczny charakter.

Polska, młoda marka postanowiła więc zrobić na rynku rewolucję. Sprzedaje okulary słoneczne i korekcyjne o modnych kształtach i kolorach z dowolnymi soczewkami po 350 zł. W cenie dostawa i domowa przymierzalnia. Na czym polega? Za pomocą strony internetowej zamawiasz 5 par ręcznie wykonanych okularów. Na spokojnie możesz przymierzać je w domu przez kolejne 5 dni. To nowy i ciekawy koncept, który potrzebował promocji i pokazania klientom, co można w ten sposób zyskać.

 

Cel:

Krok po kroku pokazanie na czym polega domowa przymierzalnia i jak pozytywnie wpływa na wybór odpowiednich okularów. W domu mamy możliwość zestawić okulary z różnymi ubraniami. Przymierzyć w normalnym świetle. Korzystając z domowej przymierzalni “dajemy naszym klientom możliwość zabawy kształtami i kolorami oprawek, dobranymi do stylizacji, sytuacji czy nastroju” – dodaje Paweł Porucznik. Warto to przetestować przed zakupem.

 

Rozwiązanie:

Do współpracy została zaproszona popularna blogerka Jestem Kasia, która często w swoich stylizacjach dobiera nietypowe kształty okularów do ciekawych kolorów i zestawia je z debiutującymi na rynku markami. Na facebookowym profilu liczba jej obserwujących dobija właśnie do 100 tysięcy, a na Instagramie do 165 tysięcy. Na blogu najliczniejszą grupę wiekową stanowią użytkownicy w przedziale od 18 do 24 lat (52%), a następnie 25-34 (29%). Idealnie pokrywa się to z grupą docelową marki.

Na samym początku Jestem Kasia zbudowała zainteresowanie tematem wrzucając link do blogposta na Facebooku. W nimkrok po kroku opowiada jak działa domowa przymierzalnia i jak korzystać z udogodnień domowego mierzenia okularów. Testuje wyprofilowanie modeli i ich komfort użytkowania, ocenia sposób dostawy i odesłania pozostałych okularów.

Za jakiś czas wrzuca kolejną publikację na Facebooka – tym razem występuje w roli modelki, demonstrując ulubioną parę okularów. Dopełnieniem akcji influencerskiej są posty na Instagramie.

View this post on Instagram

@wearmuscat ?? /#newpost #glasses

A post shared by Kasia Szymków (@jestem_kasia) on

To spójna komunikacja odbywająca się na trzech kanałach – blogu, Facebooku i Instagramie z przemyślaną sesją zdjęciową i Kasią w roli modelki. Efekt? Posty na Instagramie dotarły w sumie do ponad 104 tys. ludzi i wygenerowały 13 500 pulubień.

 

Rezultaty:

Kilka tysięcy polubień pod postami na Facebooku i Instagramie. Blogpost stanowił nie tylko tutorial jak korzystać z domowej przymierzalni. Zwiększył też świadomość marki Muscat wśród potencjalnej grupy docelowej i wsparł promocję nowej kolekcji okularów. Oto kilka komentarzy pod blogpostem:

Muscat Opinia 1

Muscat Opinia 2

Muscat Opinia 3

Zaangażowani twórcy

Jestem Kasia