Król menadżer w hotelu Mercure - Lettly

Mercure Hotels

Klient

Hotel Mercure w Krakowie

Produkt

influencrs icon

315 tys.

Zasięg

instagram icon

1

Influencerów

Co świadczy o skuteczności kampanii influencerskiej prowadzonej w social mediach? W Lettly wierzymy, że są to między innymi reakcje użytkowników sieci na stworzony przez influencera content. Jeśli jest dobry, gwarantujemy, że osoby z grupy docelowej klienta same go skomentują. Co mają więc do powiedzenia ludzie, którzy obejrzeli materiał “Król Menadżer” stworzony dla sieci hoteli Mercure na kanale Historia bez cenzury?

 

Wyzwanie:

5 minut spacerem od bramy Barbakanu w Krakowie, a 2 km od Wzgórza Wawelskiego został otworzony ekskluzywny hotel Mercure. Sieć hoteli zdecydowała się zaangażować influencera, który dotarłyby do nieco starszej grupy odbiorców, którzy często podróżują i których też stać na pobyt w hotelu (mają już ustabilizowaną sytuację finansową i samodzielnie podejmują decyzje zakupowe – w przeciwieństwie do młodszych grup wiekowych konsumujących treści na YouTube).

Cel:

Podniesienie świadomości potencjalnych klientów na temat nowego hotelu oraz przyciągnięcie klientów ze starszej grupy wiekowej (25-34 lata).

Rozwiązanie:

Wojtek Drewniak, prowadzący na YouTube kanał Historia bez cenzury ma na Facebooku prawie 165 tys. obserwujących. Chcąc dotrzeć do grupy fanów Historii bez cenzury (najliczniejsza grupa osób z przedziału wiekowego 25-34 lata), pokrywającej się z grupą docelową sieci hoteli Mercure, Wojtek wraz ze swoim zespołem stworzył materiał o Zygmuncie Starym i czasach Złotego Wieku dla Polski, w naturalny sposób nawiązując do wnętrz nowo otwartego hotelu w Krakowie. Logo pojawia się tylko na początku – informując o sponsorowanym materiale. Pod koniec materiału natomiast Wojtek wymienia hotel jako miejsce, gdzie, dzięki architekturze i aranżacji wnętrz, można poczuć ducha tamtej epoki.

 

Rezultaty:

Liczba subskrypcji kanału Historia bez cenzury na YouTube: ponad 415 tys.
Oglądalność materiału „Król menadżer” na YouTube: ponad 315 tys.

Materiał na facebookowym profilu dostał 1136 polubienia i wygenerował liczne komentarze.

Król menadżer opinia 3
Opinia widza

Król menadżer opinia 1
Król menadżer opinia 2

Nie od dziś wiadomo, że nie jest tak łatwo zadowolić i zainteresować odbiorcę. Trzeba wykazać się dużą wiedzą, cierpliwością i umiejętnością przekazywania ciekawych treści. Obecnie najbardziej ceniona jest wysoka jakość reklamy i wartościowy merytorycznie content. Wojtek i jego zespół podjeli wyzwanie i wraz z siecią hoteli Mercure zmienili podejście do materiałów sponsorowanych na YouTube.

Jak i w pozostałych video publikowanych na kanale Historia bez cenzury, Wojtek błyszczy wiedzą i śmiesznymi anegdotami, wychodząc z założenia, że gdy odbiorca znudzi się treścią, szybko ucieknie. Zaangażowanie eksperta w swojej dziedzinie i nieszablonowe przedstawienie tematu przykuwa uwagę odbiorców i potwierdza wiarygodność marek. Kanał Historia bez cenzury nie stracił na autentyczności. Klient udowodnił, że można zrobić ciekawą i angażującą akcję bez zabawnych sloganów reklamowych i epatowania logo.

 

Zaangażowani twórcy

Historia bez cenzury