Join the gang! Lettly dla Yves Saint Laurent Beauty - Lettly

Yves Saint Laurent Beauty

Klient

Pomadka Tatouage Couture

Produkt

influencrs icon

1,1 mln

Zasięg

instagram icon

6

Influencerów

Yves Saint Laurent to marka o wielu obliczach. Z jednej strony luksusowa i ekskluzywna, z drugiej buntownicza, wywrotowa i zdolna do łamania wszelkich zasad. Podobne przeciwieństwa łączą w sobie również jej klientki. To właśnie ich bezkompromisowość postanowiliśmy podkreślić w pierwszej polskiej kampanii digitalowej paryskiej marki.

 

Tatouage Couture to intensywna pomadka przeznaczona dla bezkompromisowych kobiet. To właśnie z myślą o nich YSL przygotował brawurowy gang matowych cieni, które pozostawiają po sobie ślad trwały niczym tatuaż.

 

Cel

Celem kampanii było poszerzenie świadomości potencjalnych klientek na temat nowej pomadki. Za zadanie postawiliśmy sobie również odświeżenie wizerunku marki na polskim rynku i podkreślenie jej buntowniczego charakteru. Warto podkreślić, że wyzwanie było naprawdę poważne, ponieważ to pierwsze tego typu działania digitalowe marki YSL na naszym rynku.

 

Rozwiązanie

Kobiety, dla których stworzona została pomadka Tatouage Couture to kobiety niezależne, silne i znające swoją wartość. Nie uznają one kompromisów, są rozpoznawalne i kochają luksus. Influencerki, które zaprosiliśmy do udziału w kampanii, musiały odpowiadać temu opisowi. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Horkruks, Kat Tychoniewicz, Polą Bogdańską, Olą Korytowską, Zuzką Rebel oraz Dorotą Chojecką.

 

View this post on Instagram

ysl neck #ysl

A post shared by Dorota Chojecka (@dorota_chojecka) on

Postanowiliśmy podzielić dziewczyny na dwa gangi, które będą odzwierciedlać dwie najważniejsze cechy marki YSL – luksus oraz buntowniczość. W ten sposób Horkruks, Kat oraz Pola dołączyły do Gangu Glam, a Ola, Zuza oraz Dorota do Gangu Rebel. Każda z dziewczyn wybrała kolor pomadki, który najlepiej oddawał jej osobowość. Zanim przystąpiliśmy do głównej części kampanii, na profilu każdej z nich pojawił się sneak peak przedstawiający pomalowane pomadką usta oraz… tatuaże, czyli element nawiązujący do nazwy pomadki Tatouage Couture.

 

 

Zdjęcia zapowiadające akcje trafiły do ponad 160 tysięcy osób. Pozwoliły nam również zbudować wstępne zainteresowanie wokół kampanii.

 

W dalszej części kampanii postanowiliśmy pokazać nową pomadkę YSL w akcji. W tym celu zorganizowaliśmy dla naszych gangów dwa wyjścia na miasto. Dziewczyny z Rebel Gangu wybrały się razem do klubu, a dziewczyny z Glam Gangu do restauracji.

 

View this post on Instagram

@yslbeauty night ?fot. @krzysztof_adamek ?

A post shared by Dorota Chojecka (@afrodithed) on

 

Podczas obu wypadów, przed dziewczynami zostały postawione wyzwania, które musiały pokonać. Oba wyjścia fani śledzić mogli na Instagram Stories influencerek.

View this post on Instagram

???

A post shared by Laura Matuszczyk (@horkruks) on

View this post on Instagram

About last night with #YSLgang ??

A post shared by Kat Tychoniewicz (@kat.astro) on

 

 

Dziewczynom towarzyszył również fotograf – Krzysztof Adamek, który udokumentował to, jak bawiły się gangi.

 

 

Aby wprowadzić do naszej kampanii element zaangażowania, zorganizowaliśmy również konkurs dla fanek naszych influencerek. Miały one okazję wygrać wyjście na miasto z własnym gangiem – czyli niezapomnianą imprezę w Warszawie oraz zestaw pomadek Tatouage Couture.

 

 

Aby wziąć udział w konkursie, dziewczyny musiały opublikować zdjęcie z własnego wypadu na miasto w makijażu inspirowanym YSL i oznaczyć na nim markę YSL oraz wybraną przez siebie influencerkę. Fanki mogły wygrać imprezę w stylu Glam lub Rebel – wybór należał do nich.

 

Informacja o konkursie opublikowana została na profilach wszystkich influencerek, a informacja o wynikach pojawiła się na ich Instagram Stories.

 

 

Efekty

Współpraca z influencerami to doskonałe rozwiązanie przy promocji nowych produktów. Pozwala on zwiększyć świadomość klientów oraz budować pozytywne skojarzenia już przy pierwszej styczności klienta z produktem.

Nasza kampania dotarła do ponad 1 miliona użytkowników. Ponadto wygenerowała ona blisko 160 tysięcy interakcji oraz liczne zgłoszenia konkursowe.

Warto podkreślić, że w akcji wystąpiły zarówno cieszące się dużą popularnością, rozpoznawalne influencerki, jak i te, które dopiero budują swój wizerunek. Mimo, iż każda z nich tworzy treści związane z podobną tematyką (moda, lifestyle), pochodzą one z nieco innych środowisk i cechują się różnym podejściem do estetyki. Naszym celem było połączenie ich charakterów w jedną spójną całość. Taki wybór pozwolił nam na dotarcie do nowych grup odbiorców, które często pomijane są w akcjach angażujących jedynie osoby o bardzo dużych zasięgach.

Zaangażowani twórcy

Dorota Chojecka

Horkruks

Kat Tychoniewicz

Ola Korytowska

Pola Bogdańska

Zuzka Rebel