#GramyRazem z mBank! - Lettly

mBank

Klient

27. finał WOŚP

Produkt

influencrs icon

>500 tys.

Zasięg

instagram icon

2

Influencerów

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już drugi finał, podczas którego mBank zapewnił obsługę finansową zbiórki i wspierał Orkiestrę jako sponsor. Tym razem do wspólnego grania zaprosił także Huberta Urbańskiego i Michała Piróga!

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje Finał WOŚP – zbiórkę pieniędzy mającą na celu wsparcie systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.
mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w finansach. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Od 2018 jest również partnerem bankowym WOŚP i obsługuje finansowo zarówno finałową zbiórkę, jak i całoroczną działalność Fundacji.

Wyzwanie:

 

Jak co roku z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pod PKiN na wszystkich uczestników akcji czekały koncerty oraz mnóstwo atrakcji. Na Placu Defilad pojawiła się oczywiście również pełna niespodzianek strefa mBanku. W zabawie mogły wziąć jednak nie tylko osoby, które dotarły do centrum Warszawy – mBank przygotował transmisję na żywo, dzięki której każdy mógł przyłączyć się do Finału Orkiestry online, na fanpage’u banku.

Podczas transmisji widzowie mogli nie tylko poczuć się częścią Finału odbywającego się pod PKiN, ale wziąć także udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję zabawach, licytacjach czy głosowaniach.

Cel:

 

Zachęcić jak najwięcej internautów do obejrzenia transmisji i #GraniaRazem z mBankiem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rozwiązanie:

 

Aby uatrakcyjnić transmisje, do jej prowadzenia wraz z mBankiem zaprosiliśmy Huberta Urbańskiego.

Tak! Hubert Urbański – a ponadto tacy goście jak Cezary Pazura – profil oficjalny i Michal Pirog – zagrają razem z nami…

Gepostet von mBank Polska am Freitag, 11. Januar 2019

Hubert jest jednym z najbardziej doświadczonych oraz lubianych polskich prezenterów i dziennikarzy telewizyjnych. Doskonale sprawdził się jako gospodarz transmisji mBanku – wspólnie z Karolem Paciorkiem, który wspierał go w roli prowadzącego, zaangażował widzów do udziału w zabawach oraz wyzwaniach.

Już dziś 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Gramy razem na Placu Defilad. Dołącz do nas i zobacz jak bawią się nasi wyśmienici goście! #Gramyrazem2019 #mBank #WOSP

Gepostet von mBank Polska am Sonntag, 13. Januar 2019

Fani, którzy oglądali transmisję online, mogli głosować na to przed jakimi zadaniami staną prowadzący i ich goście.
Podczas pierwszego wyzwania, które widzowie rzucili influencerom Karol oraz gość transmisji, Cezary Pazura, zmierzyli się odpowiadając na krótkie pytania na czas.

Już dziś 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Gramy razem na Placu Defilad. Dołącz do nas i zobacz jak bawią się nasi wyśmienici goście! #Gramyrazem2019 #mBank #WOSP

Gepostet von mBank Polska am Sonntag, 13. Januar 2019

Do udziału w dalszej części transmisji zaprosiliśmy także Michała Piróga, który również zmierzył się z pozostałymi uczestnikami w kilku wyzwaniach.

Już dziś 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Gramy razem na Placu Defilad. Dołącz do nas i zobacz jak bawią się nasi wyśmienici goście! #Gramyrazem2019 #mBank #WOSP

Gepostet von mBank Polska am Sonntag, 13. Januar 2019

Kilka dni przed transmisją Hubert i Michał zachęcili swoich fanów do śledzenia Finału również na swoich profilach na Instagramie.

View this post on Instagram

Jak co roku mam przyjemność wesprzeć wspaniałą inicjatywę, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W tym roku na aukcje #WOŚP przekazuję moją książkę “Wszystko jest po coś” z moim autografem, oraz 2 bilety na spektakl “Chcesz się bawić? Zadzwoń!” w którym gram rolę Tristana. Wszystkie pieniądze z licytacji zostaną przekazane na wsparcie dla fundacji WOŚP. Serdecznie zapraszam Was do brania udziału w licytacji. Pamiętajcie też, że już w niedzielę #GramyRazem z #mBank. Spotkajmy się w strefie mBanku pod PKiN w Warszawie! Obiecuję, że będziemy się naprawdę świetnie bawić! Ja i @czarekpazura, @huberturbanski_official i @karolpaciorek będziemy na Was czekać! #GramyRazem2019

A post shared by Michal Pirog (@michalpirog) on

Co więcej, obaj influencerzy przekazali coś od siebie na aukcję wspierającą WOŚP: Hubert przekazał swoje srebrne spinki z bursztynem, które towarzyszyły mu podczas wielu emocjonujących rozgrywek “Milionerów”, a Michał swoją książkę “Wszystko jest po coś” oraz 2 bilety na spektakl “Chcesz się bawić? Zadzwoń!”, w którym odgrywa rolę Tristana.

Efekty:

 

Wszystkie 3 odsłony transmisji ze strefy mBanku zostały wyświetlone w sumie ponad 500 tysięcy razy. Fani bardzo entuzjastycznie reagowali na gości mBnaku zarówno na Facebooku jak i na Instagramie. Widzowie biorący udział w transmisjach pozostawili pod nimi blisko 10 tysięcy reakcji.

A tak to wyglądało od kuchni! Karol Paciorek, Cezary Pazura, a może Hubert Urbański? Kto podbił Wasze serca w pierwszej…

Gepostet von mBank Polska am Sonntag, 13. Januar 2019

Transmisja mBanku jest doskonałym przykładem na to, jak skutecznie i efektywnie wykorzystać transmisje na żywo do promocji marki czy wydarzenia. Według statystyk Facebooka transmisje live oglądane są 3 razy dłużej niż standardowe wideo na Facebooku oraz komentowane 10 razy częściej niż zwykłe wideo.

Doskonałym sposobem na zaangażowanie swojej widowni jest również zaproszenie do transmisji influencerów. Dzięki zapowiedziom opublikowanym na profilach Huberta i Michała wideo trafiło do szerszej widowni, a możliwość zadecydowanie o tym z jakimi wyzwaniami mają się zmierzyć, zachęciło widzów do większej interakcji.

WSPÓŁPRACA: VMLY&R

Zaangażowani twórcy

Hubert Urbański

Hubert Urbański

Michał Piróg

Michał Piróg