Darek Stolarz w konkursie hoteli Accor - Lettly

Accor Hotels

Klient

hotele Accor

Produkt

influencrs icon

-

Zasięg

instagram icon

1

Influencerów

Już nie raz pisaliśmy o tym dlaczego warto wdrożyć influencer marketing do strategii działań marki. Kładliśmy nacisk na określenie celów kampanii i wybranie właściwego influencera, którego sposób bycia i wartości odpowiadają filozofii marki. Tym razem prześledzimy jak przeprowadzić konkurs wraz z influencerem. Nauczy Was tego sam Darek Stolarz znany widzom z programu “Dorota Was Urządzi”!

 

Historia i influencer:

Dorota Szelągowska, dziennikarka i projektantka wnętrz podczas pracy nad jednym z projektów dla klientów poznała stolarza Dariusza Wardziaka. Współpraca przebiegała do tego stopnia komfortowo, że Dorota zaprosiła pana Darka do kolejnych projektów – tym razem na większą skalę, bo telewizyjną. Darek Stolarz stał się prawą ręką Doroty w programie “Dorota Was Urządzi” na kanale TVN Style.

Jego poczucie humoru i osobowość sprawiły, że szybko stał się bohaterem drugiego planu i świetnym partnerem telewizyjnym dla Doroty. Doceniono go za kreatywność, pasje oraz wiedzę na temat stolarki. Najmocniejszą stroną pana Darka jest jednak to, że oddziałuje, nie wiedząc, że to robi!

A liczby mówią same za siebie. Przed rozpoczęciem akcji influencerskiej dla sieci hoteli Accor, profil Darka Stolarza miał 40 tys. obserwujących. W ciągu następnych tygodni liczba fanów wzrosła do 70 tys.!

Grupa Accor doskonale zdaje sobie sprawę, że ludzie, którzy podróżują i szukają hotelu często gdy mają podjąć decyzję zakupową zwracają się po rekomendację do Internetu. Mimo to podczas tworzenia strategii działań influenerskich wspólnie z klientem zdecydowaliśmy się odejść od standardowego komunikatu na linii bloger podróżniczy i jego grupa odbiorców oraz zerwać z utrwalonym przekonaniem, że to właśnie podróżnicy są najlepszym medium przy promocji sieci hoteli.

Standardowe działania polegające na wysłaniu influencera do hotelu i poproszenia o zdanie relacji w mediach społecznościowych oraz aktywacja konkursu z nagrodami zostały zmiksowane z osobowością Darka Stolarza. Na decyzję miał wpływ fakt, że Darek Stolarz ma grupę odbiorców pokrywającą się z grupą targetową sieci hoteli, tj. grupę z przedziału 25-34 oraz 35-44 lat.

Mimo że to dość nietypowy influencer to wybór trafiony w dziesiątkę! Angażuje społeczność, jest naturalny, autentyczny, a fani go uwielbiają. Darek Stolarz przeprowadził na swoim facebookowym profilu konkurs, w którym nagrody sponsorowała sieć hoteli Accor. Jak krok po kroku przeprowadzić konkurs z influencerem?

 

Przebieg:

 

  1. Relacja z pobytu w hotelu w mediach społecznościowych

Darek Stolarz wybrał się z żoną na wycieczkę do Krakowa. Pobyt sponsorował hotel Ibis. Relacja z pobytu pojawiła się na profilu w mediach społecznościowych. Choć to nie jedyne, a tym bardziej nie główne działanie influencerskie.

Zapraszam na premierę Domowych rewolucji dziś o 11.00 w TVN.Ja po uzyskaniu w recepcji hotelowej cennej wskazówki ruszam…

Gepostet von Darek Stolarz am Sonntag, 5. Februar 2017

 

  1. Zajawka niespodzianki

Zajawka nie zdradza wszystkich szczegółów. Post na Facebooku wciąż trzyma w niepewności. Odpowiedź pojawi się na profilu dopiero za kilka dni…

Mam przyjemność poinformować państwa,że wspólnie z siecią hoteli Ibis, Novotel, Mercure przygotowujemy dla państwa…

Gepostet von Darek Stolarz am Mittwoch, 8. Februar 2017

 

  1. Post konkursowy

Aktywacja posta konkursowego – Darek Stolarz motywuje do wrzucania pod postem zdjęć wyremontowanych mieszkań. Z nich wybierze 3 osoby, które otrzymają nagrody sponsorowane przez sieć hoteli Accor (2-osobowe pobyty w hotelu). Post wygenerował aż 526 komentarzy ze zdjęciami, a konkurs trwał tydzień.

 

Tak moi drodzy to już dziś!!!!!!Wspólnie z hotelami ibis,Mercure,Novotel przygotowaliśmy dla was konkurs.Nie leniłem…

Gepostet von Darek Stolarz am Freitag, 10. Februar 2017

 

  1. Przypomnienie o konkursie

Mimo ogromnego zaangażowania i zdjęć wrzucanych pod postem konkursowym, na profilu pojawia się przypomnienie o konkursie i nagrodach.

FINISZUJEMY Z KONKURSEM!!!!!!Pamiętajcie zgłoszenia do 17.02.Ale już teraz wspólnie z Ibis Mercure,Novotel chcieliśmy…

Gepostet von Darek Stolarz am Mittwoch, 15. Februar 2017

 

  1. Rozwiązanie konkursu

Post ma służyć za przypomnienie o całej akcji (warto raz jeszcze wspomnieć sponsorów i utrzymać w napięciu fanów czekających na ogłoszenie wyników).

Aaaaaaaaa Super zasypaliście mnie swoimi realizacjami!!!!!! Wspólnie z Ibis Mercure Novotel jesteśmy przeszczęśliwi, że…

Gepostet von Darek Stolarz am Samstag, 18. Februar 2017

 

  1. Zakończenie konkursu – ogłoszenie wyników.

To już dziś WYNIKI KONKURSU!!!!!Miałem ogromy problem z wyborem trojga szczęśliwców.Losy zwycięzców ważyły się do…

Gepostet von Darek Stolarz am Freitag, 24. Februar 2017

 

  1. Niespodzianka – Osobiste dostarczenie nagrody głównej przez Darka Stolarza.

Zakończenie akcji influencerskiej z niespodzianką, która wygenerowała dodatkowy content. Relacja z niespodzianki na facebookowym profilu

Post konkursowy wygenerował rekordową liczbę komentarzy ze zdjęciami (526) oraz liczne pozytywne komentarze wspierające akcję oraz polubienia pod każdym z postów kampanii influencerskiej.

 

 

 

 

Zaangażowani twórcy

Darek Stolarz

Darek Stolarz